Шевченко – дух Прометея!
Українці Флориди вшанували Великого Кобзаря.Віра Боднарук,
голова Громадського Комітету.
Норт Порт, Флорида
Cвітлини Віктора Лісничого
Громадянин світу і пророк української нації! Із 47 років земного буття Тараса Шевченка: 24 роки – рабство, 10 років – солдатська служба, а лічені роки відносно спокійного життя – це роки боротьби і просвіти, пошуку правди і творення вічного в мистецтві.
Дослідникам творчості українського генія важко осягнути велич його багатогранного таланту, бо Тарас Шевченко був поетом, прозаїком, перекладачем, публіцистом; живописцем, скульптором, художником, майстром офорту і графіки, фотографом, малярем, ілюстратором; актором, співаком, режисером, драматургом, театральним критиком; мандрівником, винахідником, археологом; філософом, просвітянином, істориком.
Про Шевченка та його спадщину ми, українці, з покоління в покоління говоримо з вдячністю та захопленням, адже кожне слово Тараса Григоровича – це осердя нашого духу та боротьби. Цьогоріч, коли в Україні триває цивілізаційна війна з російськими окупантами за нашу незалежність, це надзвичайно важливо! Тому свято, організоване Громадським Комітетом Осередку ім. святого Андрія в Норт Порті до 209-роковин геніального поета України, зібрало численну українську громаду в південно-західній Флориді.
Голова Громадського Комітету Віра Боднарук, відкриваючи свято, зауважила, що дух Шевченка витає повсякденно над українським народом і закликає боротися за свою державу, за свої права, за свою незалежність. Палка поезія Шевченка будила пригноблений, закріпачений український народ у минулому, щоб не жив у темряві, а прагнув незалежності. Тому що тільки “в своїй хаті й своя правда, і сила, і воля”. Сьогодні у жорстокій війні з московією його слова надихають воїнів України незламною відвагою боротися за свою державу до Перемоги!
Ведучий програми Ігор Раковський тепло привітав учасників програми, зокрема недавно прибулих з України, які долучаються до культурного життя української громади.
Вірш “Учітеся, брати мої” виконували діти, які наприкінці минулого року прибули до США з України: Уляна Пилипенко (Київ), Єва Остаповець (Рівненська обл.,) та Єва Даніловець. “До Шевченка” Святослава Караванського щиро та натхненно декламувала Ольга Бабчук. А Громадський хор під умілою диригентурою др. Юрія Шевчука зачарував піснями “Зоре моя вечірняя” та “Думи мої”.
Публіку розчулили бандурист Іван Шміло з Чикаго та юний скрипаль, 13-річний Андрій Падковський, який прибув з України у жовтні минулого року. Андрій виконав разом із бандуристом “Мелодію” Мирослава Скорика та соло на скрипці “Ой у лузі червона калина”. Після цього Іван Шміло просто зачарував слухачів в’язанкою українських пісень під власний акомпанемент на бандурі. Публіка дякувала йому знову і знову гучними оплесками!
А вже “Садок вишневий” та “Заповіт” з Громадським хором співали всі присутні. На пам’ять про вечір Шевченка залишилася мистецька програмка, яку підготувала Ліда Білоус, де є імена всіх, хто зробив цей вечір таким цікавим і змістовним: Віра Боднарук, Віктор Лісничий, Нуся Мацілинська, Клара Шпічка, Галя Ліснича, Богдана Пужик, Рома Гуран, Богдан Боднарук, Леся Попель та Катя Стецюк.
Громадський хор, диригент др. Юрій Шевчук. Члени хору:
перший ряд (зліва направо):Уляна Стадник, Катя Шевчук, Марія Кудибабюк, Віра Боднарук, Ліда Яхницька, Галя Ліснича, Таня Сілецька;
другий ряд: др. Юрій Шевчук, Рома Лотошинська, Христина Шелдон, Женя Бабенко, Ліда Крамарчук, Рома Лонг;
третій ряд: Богдан Боднарук, Іван Бутрій, Василь Фесьо, Гері Пітух, Остап Мацілинський, Орест Грицик.Скрипаль – Андрій ПадковськийБандурист – Іван ШмілоІгор Раковський, ведучий вечора“Учітеся, брати мої” виконують Єва Даніловець, Уляна Пилипенко та Єва ОстаповецьОля Бабчук: “До Шевченка”Книги: Шевченкіана з бібліотеки осередку