17 квітня – Всесвітній день гемофілії. Ділимось важливою інформацією про перебіг та різновиди захворювання 👇 🟢Гемофілія

17 квітня – Всесвітній день гемофілії. Ділимось важливою інформацією про перебіг та різновиди захворювання 👇 

🟢Гемофілія

17 квітня – Всесвітній день гемофілії. Ділимось важливою інформацією про перебіг та різновиди захворювання 👇

🟢Гемофілія – це рідкісне генетичне захворювання, при якому порушується нормальне згортання крові крові. Навіть незначне поранення може призвести до втрати великого об’єму крові, а внутрішні кровотечі можуть загрожувати життю. Зазвичай, на гемофілію хворіють чоловіки, а жінки є носіями гена.

❗️ Проте як і у жінок, так і у чоловіків зустрічається хвороба Віллебранда. Це теж спадкове захворювання крові, для якого характерні спонтанні кровотечі. Тому дуже важливо мамам дівчат та жінкам звертати увагу свого педіатра чи сімейного лікаря на спонанні або тривалі кровотечі.

🟢Сімейний лікар може запідозрити захворювання. Для цього лікарю потрібно знати сімейний анамнез та бачити результати аналізів.

На які аналізи має дати направлення сімейний лікар у разі підозри гемофілії чи хвороби Віллебранда

Загальний клінічний аналіз крові.
Коагулограма – це набір показників крові, що вказує на процес згортання.

Зробити цей аналіз безоплатно можна з направленням у тих медичних закладах, які мають договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу.

🟢За результатами аналізів сімейний лікар створить направлення до гематолога. Гематолог проконсультує пацієнта та випише направлення на подальші спеціальні дослідження гемостазу. Це дослідження допоможе встановити діагноз та різновид гемофілії. Від цього залежатиме лікування пацієнта. Гематолог супроводжує пацієнта та коригує терапію.

Джерело