5 травневих порад від Діви Марії

5 травневих порад від Діви Марії

Пресвята Марія, Цариця всіх святих — наша травнева наставниця. Щороку Католицька Церква особливим чином присвячує Їй цей місяць.

Унікальний і святий досвід та глибока мудрість нашої Пресвятої Матері — це ідеальний компас для нашої земної подорожі. Дозвольмо Їй вести нас до Ісуса і до нашого остаточного призначення: небес.  

1.«Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!» (Лк 1, 38)

Поміркуйте над тим, як ви можете бути слугою або слугинею Господа. Чудовим посібником у цій справі можуть стати тілесні та духовні справи милосердя. Щоб добре служити Господу, почніть із власного дому, постановивши не нарікати на працю (як фізичну, так і емоційну), через яку ви іноді можете почуватися слугою у власному домі. Страва, яку потрібно приготувати, предмет, який потрібно відремонтувати, суперечка, яку потрібно вирішити… ще мить терпіння, ще одне добре слово, яке буде сказане, коли ваш інстинкт вимагатиме від вас обуритися… жертвуйте кожен із таких моментів як акт любові до Господа.  

2.«Величає душа моя Господа, і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм» (Лк 1, 46-47)

Поміркуйте над словом «величати» і запитайте себе, як ваша душа, подібно до душі Марії, може стати збільшувальним склом, наведеним на велич нашого Господа? Який дар ви маєте, що ви можете запропонувати для більшої слави Божої, а не заради власних заслуг? Чи моделюєте ви собою вчення Христа? Чи говорять ваші дії про Бога? Яку радість вам варто влити у своє духовне життя, щоб уникнути того, що свята Тереза Авільська назвала би «похмурою святістю»? Як ви можете бути щасливими протягом своєї подорожі до неба (яка за своєю природою є подорожжю до святості)?

Ми покликані «радіти» в Бозі. Але як нам це зробити? Один із способів жити з радістю в Господі цього місяця — це вести щоденник вдячності. Почніть з малого і без тиску, постановивши для початку вести його лише у травні. Тримайте цей маленький щоденник перед статуєю Марії на знак того, що ви віддані цьому завданню на Її честь. Щодня записуйте хоча б одне-три речення, і коли ви перечитаєте написане наприкінці місяця, це стане для вас скарбом. Ви помітите, що чим більше вдячності ви розвиваєте, тим більше ви радієте!  

3.«Що лиш скаже вам, — робіть» (Йн 2, 5)

Будьте готові залишити себе осторонь, щоб виконувати Божу волю. Перебувайте у молитовній тиші та слухайте, чого Бог хоче від вас. Як Богоматір, обдумуйте все у своєму серці. Спитайте себе, як ви можете бути більш слухняними словам нашого Господа в Святому Письмі. Наприклад, Він каже нам «Як Я був полюбив вас, так любіте і ви один одного!» (Йн 13, 34). Він нагадує: «Усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших – ви Мені зробили» (Мт 25, 40). Чому би не скласти пожертву на Його честь на користь найбільш уразливих цього світу?

Якщо вам важко зрозуміти або почути, що Ісус говорить вам, подумайте, чи знайшли ви час на те, щоб попросити Його в молитві? Чи шукаєте ви відповідей на те, що Він каже вам, читаючи Святе Письмо, дотримуючись Заповідей і блаженств, виконуючи справи милосердя та звертаючись до Катехизму?  

4.«Моліться Розарій щодня, щоб отримати мир для світу» (Богородиця з Фатіми)

Пам’ятайте, що мир для світу, який описує Богородиця, починається у вашому власному серці та вашому домі. Розарій недаремно призначений для повторення та медитації. Коли ми молимося, це знімає стрес. Коли ми щодня молимося Розарій, ми бачимо, що це заспокоює та вмиротворює краще, ніж будь-які новомодні вправи чи заспокійливі мантри. Запитайте себе: чи я щодня молюся Розарій? Знаючи, що Церква повністю схвалює Фатімські об’явлення і проголошує, що сама Богородиця просила нас «молитися Розарій щодня», як я можу виправдати непослух моїй Небесній Матері? Знаючи, що Вона не попросить нас зробити щось без великої благодаті, як я можу цілеспрямовано змінити своє життя, щоб включити до нього щоденну молитву Розарію? У який творчий спосіб я можу це виконати?  

5.«Жертвуйте за грішників і повторюйте, особливо коли складаєте жертву: “О Ісусе, це з любові до Тебе, для навернення грішників і для відшкодування за гріхи, вчинені проти Непорочного Серця Марії”» (Богородиця з Фатіми)

Спробуйте надрукувати цю цитату Богоматері на невеликому аркуші паперу та приклеїти його на одній із кухонних шафок, якими найчастіше користуєтеся. Це нагадуватиме вам про необхідність складати невеликі жертви. Часом можна навіть просто відмовитися від перекусу чи улюблених ласощів. Свята Тереза з Лізьє нагадує нам: «Це правда, що я страждаю. Але чи добре я страждаю?» Спитайте себе: чи я жертвую за грішників, як просить Мати Божа Фатімська? Чи ж я марную біль і страждання, через які проходжу, не пам’ятаючи про те, що треба перетворити їх на добровільні жертви заради спасіння душ? Плекаючи ці слова мудрості, давайте гідно присвятимо цей місяць Пресвятій Матері.

Переклад CREDO за: Аннабель Мослі, Aleteia

Джерело: CREDO: https://credo.pro/2023/05/345739

Джерело