«Пречисте Серце Ісуса дає життя всій Церкві, всьому Божому народові», — Митрополит Володимир на Ясній Горі у Гошеві

«Пречисте Серце Ісуса дає життя всій Церкві, всьому Божому народові», — Митрополит Володимир на Ясній Горі у Гошеві

У суботу, 24 червня, з нагоди празника найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Чоловіколюбця, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив архіпастирський візит до Василіянського монастиря Преображення Господнього, що на Ясній Горі у Гошеві.

Цього дня поблизу святині Митрополита вітали сотні прочан та чисельно зібрані душпастирі з усіх куточків Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Відтак Владика Володимир очолив Архієрейську Божественну Літургію, у часі якої виголосив проповідь:

«У неділю Христа-Чоловіколюбця, або, як говоримо зазвичай, у неділю Ісусового Серця, ми роздумуємо над словами Ісуса Христа: «Я лагідний і сумирний серцем». Господь Бог через пророка Єзекиїла пророкує: «Я дам їм одне серце й вкладу в них новий дух, я вийму з їхнього тіла камінне серце й дам їм серце тілесне, щоб вони за моїми заповідями ходили та моїх законів пильнували і їх виконували» (11, 19-20). У Старому Завіті серце означало не просто якийсь орган людини, а цілу людину, цілу її істоту. Тому, прославляючи Серце Христове, ми прославляємо самого Христа, який безмежно любить нас», — навчає Митрополит.

«Саме з серця виходить або любов, або ненависть. Тому серце є дуже важливим у житті людини не тільки як фізичний орган. Часто можна почути: «май серце», іншими словами,  май милосердя, май любов навіть до того, хто провинився. Цієї любові та лагідності можемо навчитися в Серця Христового. Як говорить євангелист Матей: «…бо я лагідний і сумирний серцем…» (Мт 11,29). Бог дає нам таке серце в Христі Ісусі, бо Серце Ісуса — це вмістилище Божої Душі, немовби колиска, в якій зустрічаються людська природа Ісуса та Його Божество. В Ісусовому Серці зустрічається людина і Бог, те Серце повне милосердя і доброти», — мовив Владика Володимир.

Архієрей пригадує, що коли Христос був розіпʼятий на хресті, на горі Голгофі, його Пресвяте Серце було проколене списом воїна. І вийшла з нього кров і вода, які стали великими символами віри: вода  — символом Хрещення, а кров — символом Пресвятої Євхаристії.

Саме тому, за словами проповідника, у Тайні Хрещення й Тайні Євхаристії отримуємо вічне Боже життя. У Хрещенні ми очищаємося від первородного гріха та стаємо дітьми Божими. У Пресвятій Євхаристії єднаємося з Ісусом Христом, і Господь живе у нашому серці. Таким чином можемо разом з апостолом Павлом сказати: «Живу вже не я, а живе Христос у мені»(Гал. 2, 20).

«Подібно, як серце людини своїми рухами подає кров для всього організму, так і Пречисте Серце Ісуса дає життя всій Церкві, всьому Божому народові. Бо, як кров в людському організмі зі всіх судин іде до серця, щоб там очиститися й знову іти в людський організм, так і Святе Серце Ісуса очищує нас від усіляких гріхів і дає нові ласки, щоб ми жили для Господа. Серце Ісуса живе у Церкві Христовій, бо в ньому Євхаристія і Хрещення, в ньому доброта й любов до людського роду», — мовив Митрополит Володимир.

А тоді додав: «Ми повинні навчитися, щоби наші серця були на взірець Христового Серця, яке виточує любов та доброту, яке повне милосердя й щирості до кожної людини. Тому памʼятаймо, що в будь-якій життєвій ситуації Бог для нас є Богом любові та милосердя і завжди чекає, коли ми наблизимося до Нього».

Насамкінець Владика закликав присутніх у цей час жорстокої війни молитися до Бога за нашу Україну, за наших Воїнів, батьків та матерів, синів і дочок, братів та сестер, тих, хто бореться й здобуває волю та незалежність України, віддаючи своє життя на жертовник Батьківщини.

На завершення моління о. Дем’ян Кастран оголосив про затвердження статуту Сім’ї Найсвятішого Серця Ісуса, який діятиме в межах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Відтак у святині лунало Многоліття. Згодом присутні виконали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», а Митрополит Володимир уділив всім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Джерело