☝️ Днями Президент України ввів у дію рішення РНБО: зокрема, про посилення відповідальності за неналежне утримання укриттів
- Автор допису: Чернігівська обласна військова адміністрація
🎙 Ситуацію зі станом укриттів на Чернігівщині та в обласному центрі обговорили сьогодні на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА.
💬 «Замість того, щоб фокусуватися на питаннях оборони, дипломатії, відновлення, Президент досі змушений нагадувати окремим посадовцям місцевого самоврядування, як чинити з укриттями у країні, що воює. Зокрема про те, що їх треба тримати відчиненими», — наголосив радник начальника ОВА Андрій Подорван
👉 Рішення РНБО ґрунтувалося на перевірках захисних споруд. На Чернігівщині їх провели на початку червня.
👉 З усіх 2,5 тисяч обстежених об’єктів, непридатними до використання виявилися 614, були зачиненими – 314.
У Чернігові із майже 1300 об’єктів 355 виявилися непридатними, 159 – зачиненими. Про це повідомив перший заступник начальника ГУ ДСНС України в області Дмитро Безкостий.
👉 Саме з Чернігова на лінію «102», за інформацією заступника начальника ГУ Нацполіції в області Дмитра Лося, надійшло найбільше звернень про відсутність доступу до укриттів.
💬 «Тут незрозумілий підхід органів місцевого самоврядування, які, згідно з Кодексом цивільного захисту, відповідають за організацію такої роботи», – директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОВА Сергій Болдирев.
❗ Результати обстежень доведені до керівництва громад, яке й має попрацювати над виявленими недоліками.
Строк виконання — до 10 липня.
☝️ Щодо доступу до укриттів: у затвердженому порядку все чітко визначено. Приміром, об’єкт на балансі закладу освіти – відповідальність несе директор школи, багатоповерхового будинку – ЖЕК чи ОСББ.
☝️ Якщо ж укриття чи сховище перебуває в оренді чи іншому користуванні, у разі відмови доступу він здійснюється без отримання на те згоди — АЛЕ за присутності правоохоронців, представників виконавця (наприклад, ЖЕКу) тощо.