Фейк: Атаки ЗСУ на ЧФ РФ у Севастополі – це «акт тероризму»
Україна, завдаючи ударів по базах, складах із озброєнням або інших військових об’єктах окупантів у Криму, не порушує жодної норми міжнародного права. Тероризм – це не атаки на військові об’єкти, які проводять Збройні сили України, обороняючись від російської агресії, а навмисні та прицільні атаки Росії мирних українських міст.
«Ракетна атака Збройних сил України на Севастополь є терактом», – так російські ЗМІ відреагували на удар України 13 вересня по кораблях Чорноморського флоту Росії в тимчасово окупованому Криму. Коментуючи атаку ЗСУ на військові об’єкти окупанта на українському півострові, росЗМІ заявили, що це – «злочин терористів», спрямований проти «мирних, цивільних, робочих» людей. Також прокремлівські ЗМІ запевняють, що «Севастополь атакувало НАТО».
Знищення військових кораблів Росії не є тероризмом – це, відповідно до міжнародного права, засіб самозахисту України. Російські кораблі використовуються окупантами для ракетних атак цивільного населення України та об’єктів критичної інфраструктури. Російській агресії протистоїть Україна, а не так званий «колективний Захід» чи блок НАТО.
Йдеться про ракетну атаку на Севморзавод – суднобудівний та судноремонтний завод, який Росія використовує для обслуговування кораблів Чорноморського флоту. 13 вересня було завдано ракетного удару по військовому об’єкту окупантів, у доках якого на технічному обслуговуванні знаходилися два російські кораблі.
Відповідальність за атаку на військові кораблі окупантів, які запускали ракети «Калібр» по мирних українських містах, взяли на себе Повітряні сили ЗС України – Командувач ПС ЗСУ Микола Олещук подякував українським пілотам за відмінну бойову роботу в Севастополі.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зазначив, що Україна завдала удару по десантному кораблю «Мінськ» та підводному човну «Ростов-на-Дону». Після ракетної атаки ПС ЗСУ кораблі окупантів, з великою ймовірністю, відновленню не підлягають, – сказав Юсов.
Міністерство оборони Великобританії підтвердило українські дані. У відомстві зазначили, що Міністерство оборони Росії применшило ступінь пошкодження кораблів, і «Мінськ», напевно, було функціонально зруйновано, а «Ростов» отримав «катастрофічні пошкодження». Британське Міноборони наголошує, що будь-яка спроба повернути підводний човен в експлуатацію, «ймовірно, триватиме багато років і коштуватиме сотні мільйонів доларів». Також там додали, що через українську атаку на Севморзавод Росія зіткнеться із «серйозною проблемою у підтримці технічного обслуговування флоту».
Відповідно до 51 статті статуту ООН про право на самооборону Україна, відбиваючи російську агресію, може легально завдавати ударів по російських військових об’єктах в окупованому Криму. Військові об’єкти Росії – як військові аеродроми, з яких злітають російські літаки для бомбардувань мирних українських міст, так і склади зі зброєю, яку використовують окупанти проти українців – це, згідно з міжнародним правом та законами ведення війни, законні цілі України для протистояння російській агресії.
Крім того, терористом у своїй кривавій війні проти України міжнародна спільнота вважає саме Росію, а не Україну. Європейський парламент 23 листопада 2022 року проголосував за резолюцію, в якій Росію оголошено державою-спонсором тероризму за широкомасштабне вторгнення окупантів на територію України. У документі підкреслюється, що Росія використовує терористичні методи ведення війни проти України, серед яких – навмисні напади та звірства, вчинені російськими військами щодо мирних українців, руйнація цивільної інфраструктури, енергетичного сектору, бомбардування лікарень, шкіл та притулків. Усе це розцінюється як кричуще порушення гуманітарного права і є воєнними злочинами, що їх Росія вчиняє в Україні.
Представники США, як і інші партнери України, неодноразово наголошували на тому, що Україна може використовувати будь-які доступні Збройним силам України методи самооборони від російської агресії. Саме Росія розв’язала широкомасштабну війну проти України, і російські військові бази, так само як і інші стратегічні об’єкти Росії, є законною ціллю для Збройних сил України. Більше з цієї теми читайте у матеріалах StopFake «Маніпуляція: Україна та Захід розпочали підготовку до терактів у Криму» та «Фейк: США дозволили Україні завдавати ударів по нових регіонах Росії».