☑️ Тема моделі інвестиційного розвитку регіонів, що межують з росією та білоруссю у повоєнний період зараз як ніколи актуальна.
- Автор допису: Голова Житомирської обласної військової адміністрації
🟡 Всі ми добре розуміємо, що в умовах наявності потенційно небезпечного сусіда у вигляді цих двох держав, доки вони не пройдуть повноцінну трансформацію від диктатури до демократичної форми правління, модель економічного та інвестиційного розвитку прикордонних територій потребуватиме особливої уваги з боку Держави.
Саме тому цю тему ми порушили сьогодні під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
🔰 Після закінчення війни ми матимемо пріоритет – постійне посилення обороноздатності. Водночас від економічного становища громад багато в чому буде залежати їх здатність надавати підтримку нашим захисникам, а також соціальна складова на прикордонних територіях.
❕ Залучення інвесторів на ці території потребуватиме особливого підходу з боку Держави та громад, адже певний час бізнес буде закладати у такі проєкти додаткові ризики.
🔹 Перспективним стимулом для розвитку прикордонних територій може стати формат індустріальних парків, промислових кластерів та логістичних хабів. Житомирщина має успішний досвід роботи в цьому напрямку безпосередньо в Коростенському районі.
🔹 Виходячи з потреб економіки відновлення ще одним важливим напрямком може стати розвиток кластера виробництва будівельних матеріалів, в якому можуть бути задіяні видобувні потужності, а також підприємства будівельної галузі.
🔹 Ще одним перспективним напрямком є розвиток логістичних хабів на залізничних та автомобільних маршрутах з західного кордону в напрямку столичного регіону.