У Стрийському Карітасі відбувся фінальний модуль Школи волонтерства «СОВА» та презентація проектів учасників
9 навчальних модулів Школи волонтерів, 4 зустрічі на кожній із 12 парафій, 8 натхненних місяців і 47 вмотивованих лідерів із різних куточків Стрийської Єпархії, які прагнуть розвивати соціальне служіння локально. Учасники мали змогу поглибити свої знання із духовних основ, фандрейзингу та комунікацій. Разом із десятками експертів вчились писати проектні заявки, ефективно працювати у команді, залучати та керувати ресурсами, а також отримали чимало потрібних інструментів для того, щоб могти робити добро професійно. А найважливіше – змогли створити у громадах активні спільноти, які на постійній основі здійснюватимуть соціальне служіння.
Благодійна кухня, центр дозвілля для дітей, студія психологічної та освітньої підтримки, швейна майстерня, дитячий майданчик, молодіжний простір – це лише частина проєктів, написаних нашими учасниками. Цільові групи, яким покликані допомогти проєкти учасників – багатодітні сім’ї, самотні літні люди, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, багатодітні родини та люди СЖО. Свої ідеї парафії презентували конкурсній комісії, до якої увійшли директор з питань ідентичності отець Андрій Нагірняк, менеджерка проєктів у Карітас України Олена Карнаух та директор Карітас Стрий о. Володимир Мамчин. Невдовзі комісія обере 6 парафій, які отримають міні-гранти на реалізацію своїх проєктів.
Одна з учасниць проєкту соціального служіння – Мар’яна Горін із с. Хишевичі. «Найцінніше, що дала СОВА, – мотивацію вчитися і розвиватися. Зразу почали зʼявлятися ідеї соціального служіння в нашій парафії та бажання брати участь у наступних програмах, щоб ще ефективніше працювати в нашій громаді, – розповідає учасниця. – Найбільше запамʼяталася лекція з фанрейзингу. Я там вперше почула, що це таке і як можна залучати кошти, дуже надихаюча та інформативна була лекція. Після неї з’явився потік різних ідей та думок. Дуже вдячні Школі за гарний поштовх, знання та досвід». Команда Мар’яни напрацювала проєкт дитячого навчально-розвиваючого простору «Зернятко», ціль якого допомагати дітям із соціально-вразливих груп у повноцінному та всебічному розвитку та розкритті талантів.
Ще одна учасниця – Катерина Кеньо, депутат Львівської обласної ради. З початку Євромайдану вона активно займається волонтерством при Парафії св. апостолів Петра і Павла у м. Комарно. Там діє спільнота «Матері в молитві», до якої належить Катерина. Окрім свого молитовного служіння, вони багато допомагають потребуючим. Щоб поглибити свої знання та отримати більше досвіду, двоє учасниць спільноти взяли участь у «СОВІ».
Катерина ділиться: «Ми живемо в часі війни. Звісно, є злети та падіння, емоційне вигорання. Але впасти ми просто не можемо, бо перемогу за нас не виборе ніхто. Участь у «СОВІ» справді допомогла нам не впасти. До того ж, це добре свідчення того, що Церква не залишається осторонь, а активно служить і допомагає людям, що сьогодні цього потребують, – каже учасниця. – Хоч нашою спільнотою ми вже упродовж тривалого часу займаємось волонтерством, однак участь у навчальних модулях дала нам цінні знання та досвід, завдяки яким ми зможемо здійснювати наше служіння ще більше професійно». Катерина згадує, що на одному модулі прозвучала фраза, яка її дуже зворушила: «Ісус Христос також є волонтером, який служить потребуючим. Ми ж маємо прагнути уподібнення до Господа». Разом із командою вони написали проєкт, спрямований на допомогу родинам військовослужбовців, одиноким та ВПО.
Проєкт Соціального служіння УГКЦ «Розвиток соціального служіння для згуртування громад для підтримки ВПО та вразливих груп на парафіяльному рівні» реалізовано за підтримка Renovabis та CNEWA Canada.