«Робили усе, аби для наших хлопців не було несподіванкою, що в наступному окопі сидить ворог» – прикордонник Естонець про контрнаступ біля Бахмута
Прикордонник на псевдо Естонець звістку про війну отримав вдома та спочатку не повірив, що таке можливо у сучасному світі.
Проте зі своїм рішенням захищати Батьківщину не вагався й мобілізувався до Держприкордонслужби України у перші дні широкомасштабного вторгнення країни-агресора.
«Як відправив дружину та дитину за кордон – одразу пішов до військкомату, а там отримав призначення в прикордонники», – пригадує військовослужбовець.
Чоловік чітко знав, який саме обрати військовий фах на службі, бо мав за приклад батька – бойового пілота.
«Мій батько був бойовим льотчиком, командиром ланки. Він служив в Естонії, там я й народився. Оператори дронів прирівнюються до авіації, тому можна сказати, що я трохи пішов вслід батькові», – розповідає прикордонник.
З реалізацією задуму допомогли у Державній прикордонній службі України, яка реформується за стандартами НАТО, а отже фахівців аеророзвідки стає більше. Відтак, відповідна посада знайшлася й для Естонця, який мріяв про небо.
«У Державній прикордонній службі, як раз вводили посади операторів БПЛА й мені начальник запропонував «літати» на що я одразу погодився, – сказав чоловік й додав – Техніка та електроніка мені дуже близькі, а дрони не тільки залізо, а й «софти», перепрошивки».
У розмові пілот дрона пригадав й відчуття під час виконання першого бойового завдання.
«Перший виліт був нервовим й одночасно радісним. Радісно через те, що ось нарешті я літаю, а нервовим – через активну роботу ворожого РЕБ, бо треба було постійно дивитися за показниками дрона, щоб його не втратити», – поділився емоціями від першого вильоту Естонець.
Яскравий епізод бойової роботи Естонця відбувся під час контрнаступальних дій Сил оборони України на одному з флангів біля Бахмута.
«Аеророзвідка має завжди бути в небі, оскільки це «очі» артилерії та піхоти. Почались штурмові дії наших сил. Виїхав танк й обстрілював позиції окупантів, далі в атаку пішла піхота. Тоді ми постійно «висіли» в небі й забезпечували ситуаційну обізнаність підрозділів, щоб не було ніяких несподіванок. Плюс допомагали також скидами», – зазначив оператор БПЛА.