Учні Затурцівського ліцею дізнались популярні шахрайські схеми та вчились як не потрапити в них

  • Автор допису:

Старшокласники Затурцівського ліцею імені Вʼячеслава Липинського під час гуртка Район.Діти визначали свій рівень «залежності» від соцмереж та навчались простих правил як себе захистити в інтернеті.

Заняття провела редакторка та журналістка Район.Локачі Аліна Бохотниця.

Упродовж спілкування зі школярами обговорювали тему «Соцмережі: що потрібно знати, аби себе захистити. Як не попастися «на гачок» до шахраїв».

Діти пройшли тест «Нема життя без інтернету» і визначили свій рівень залежності від соціальних мереж.

«Тестування визначило, що жоден з  учасників не має залежності від інтернету, чи соцмереж. Учні мають критичне мислення та вміють керувати своїм часом перебування у світовій павутині», – розповідає викладачка.

Після тестування діти розповіли якими соцмережами користуються і де «сидять». Перше місце посів Instagram, друге – TikTok, третє – YouTube.

«Цікаво було дізнатись те, що YouTube більшість використовують для навчання. Старшокласники розповіли, як за допомогою відео вивчають мови», – додає журналістка.

Учні Затурцівського ліцею дізнались популярні шахрайські схеми та вчились як не потрапити в них

Учні Затурцівського ліцею дізнались популярні шахрайські схеми та вчились як не потрапити в них

Під час заняття обговорили проблему, яка існує  у соцмережах – «життя заради лаків». Діти дійшли висновку, що варто надавати перевагу живому спілкуванню, адже інтернет – лише гарна картинка.

Редакторка розповіла учасникам заняття про популярні види інтернет-шахрайств, які поширені на території Волинської області. Сюди відносяться: купівля-продаж в інтернеті, дзвінок від «працівника» банку, надання будь яких інших послуг (за повну передоплату), речі від дорогих брендів зі знижкою, створення фальшивих акаунтів, виманювання грошей від відомих організацій та фішингові посилання.

Учні пригадали власний досвід, коли вони ледве не потрапили «на гачок» шахраїв. Зокрема, дівчата розповідали по телефонні дзвінки ніби з банку та про незрозумілі лінки «Подивись у який фільм ти потрапив?». Одна учениця поділилась історією, як сторінку її мами в соцмережах «зламали» аферисти та виманювали гроші у її друзів.

Викладачка гуртка розповіла дітям основні правила як перевіряти повідомлення та як не потрапити фішинговий сайт. Також проговорили зі старшокласниками, що потрібно робити якщо вже потрапили в кепську ситуацію.

Учасники гуртка отримали цінний досвід та лайфхаки, які допоможуть розпізнати шахрайство. 

«Заняття ми провели цікаво і з користю. Дізнались про види шахрайства, та зрозуміли як їх уникнути. Я зрозуміла, що  інтернет може нанести велику шкоду для здоровʼя, якщо там постійно “сидіти”! У наш час це велика проблема! Приходжу до висновку, що потрібно менше приділяти часу телефону», – поділилися враженнями учениці 9 класу.

Учні Затурцівського ліцею дізнались популярні шахрайські схеми та вчились як не потрапити в них