13 листопада 2023 р. Б. відбулася проща Надвірнянського протопресвітеріату до Богородичної святині с. Товмачик
Проща почалась молитовною ходою, відтак розпочалася Хресна Дорогу де прочани роздумували над страстями Ісуса Христа. По цьому часі єпископ-помічник Петро Голіней у співслужінні з парохом о. Іваном Тиханським та численним духовенством звершив Архиєрейську Божественну Літургію.
Звертаючись до вірних, які так великою кількістю зібралися сьогодні в день святителя Йоана Золотоустого, владика Петро пригадав що: «Божествена Літургія – є творіння Бога. Іван Золотоустий, був тим хто унормував літургійні тексти, які були до нього, зробивши таким чином реформу. На кожній Літургії на завершення ми чуємо слова останніх слів її , які проголошуються в часі відпусту. Кожен священник згадує його ім’я. Як мала жити людина у цьому світі, щоб залишитися так довго у пам’яті Христової церкви і щоб його ім’я було згадувано практично щодень? Це мав бути надзвичайно великий чоловік, але великий не за фізичними можливостями , а великий вірою і словом. Не дарма ми його називаємо золотими устами – Золотоустим.
Щоби нам сказав Іван Золотоустий сьогодні? Напевно те саме що говорив в імператорськім дворі. Ми собі думаємо, що багатші люди вони гірші і грішніші, але гріх не залежить від статку людини, від місця життя, гріх залежить від самої людини. Іван Золотоустий говорив ті слова, які мав казати за словом апостола Павла, який повчав Тимотея: «Нагадуй вчасно чи невчасно, бо прийдуть дні, що люди не знесуть здорової науки, а будуть собі вибирати проповідників, які будуть уприємнювати їхній слух». За це Іван Золотоустий поплатився, його відіслали на заслання імператорського двору, потім сталися випробування, і так Іван Золотоустий помер у засланні».
Сьогодні, гортаючи цитати, які залишив нам цей великий проповідник я зустрів одну, яка мене найбільше вразила: «Відчай гірше гріха». Гріх до людини приходить через людську неміч і коли людина є у відчаї, то не зрозуміло чи людина покається у гріхах. Не впустімо відчай у свої серця, залишаймося у Божій волі до кінця, вірмо, що ми дістанемо те, що у Бога заслужили. Бог ніколи не відкидає своїх дітей, бо немає такого великого зла , якого би наш Спаситель не перетворив на добро».
Пізніше по закінченню Божественної Літургії, вірні мали змогу приступити до мирування, а також було звершено Владикою Петром чин освяченням води.
Стаття та фото: Максим Федюк