🎓 Школи, які надихають: якими будуть навчальні заклади після архітектурної трансформації
- Автор допису: Мінцифра
5 шкіл у Київській та Харківській областях, Кривому Розі й Запоріжжі пройдуть архітектурну трансформацію — це не просто декоративний ремонт, а повне переосмислення простору. Те, що оточує дітей, впливає на якість навчання, тому важливо перетворити школи на місця, які надихають.
Руйнуємо тоталітарні стандарти побудови шкіл — старі, сірі, гнітючі приміщення, що знищували індивідуальність, залишаться в минулому.
Визначили 12 принципів трансформації навчальних закладів, серед них
🔐 Безпека. Укриття, у яких можна не лише пересидіти тривогу, а й комфортно продовжити навчання
🫂 Безбар’єрність. Інклюзивний простір, де всі учні отримують однаковий доступ до знань. Це важливо, оскільки через війну багато людей отримують поранення та інвалідність
🏫 Школи як частина спільноти. Будівлі першими відбудовуватимуть після деокупації
🎠 Різноманітна шкільна територія. Простори, у яких діти зможуть спілкуватися та проводити час поза уроками
Перші 5 шкіл, які пройдуть трансформацію, відкриють уже восени 2024-го. Далі плануємо масштабувати проєкт, щоб кожна дитина здобувала знання в школах, які мотивують, а не пригнічують.
🔗 Всі 12 принципів трансформації переглядайте за посиланням — https://projects.bcl.com.ua/projects/schools/
Розробка концепцій архітектурної трансформації шкіл реалізується Міністерством освіти і науки в співпраці з ГО «Маріуполь Реборн» та Big City Lab в партнерстві з Rebuild the Wonderful з ініціативи Віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти науки та технологій — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.