Фейк: Університет оборони звернувся до автосалону «Порше» з проханням передати одну з машин для потреб вишу
Існування такого листа спростували в Національному університеті оборони України. До того ж у документі є помилки, відсутні печатка, дата, підпис. А відчуження машини за умов воєнного часу допускається лише у виняткових випадках, за попереднім рішенням конкретних осіб, обов’язково на відплатній основі та з чітким документальним оформленням.
Прокремлівські інформаційні ресурси поширюють скан звернення від нібито Національного університету оборони України до автосалону «Порше Україна», в якому «з метою доукомплектації військової частини A2250» університет просить передати автомобіль AUDI A8 Long, 2022 року виготовлення.
«Національний університет оборони України веде постійну роботу із закордонними делегаціями країн-партнерів для пришвидшення нашої перемоги», – так нібито обґрунтовується необхідність передачі машини класу люкс.
Скриншот – x.com Скриншот «листа», який шириться мережею
В університеті оборони спростували наявність такого листа, зазначивши, що це підробка.
«Поки певні особи намагаються витрачати свої зусилля не на консолідацію суспільства, а на дискредитацію діяльності провідного навчального закладу держави, який готує еліту українського офіцерського корпусу, ворог радіє тому, що хтось знаходить чергову зраду там, де гартується Перемога!» – так прокоментували у закладі поширення фейку.
На те, що лист є фейковим, вказує і наявність помилок, яких не допустили б при оформленні такого документа. Наприклад, у зазначенні посади генерала-полковника Михайла Коваля є зайве слово «університет». У зверненні відсутні підпис, печатка, дата, будь-які вихідні дані.
Український новинний сайт ТСН зателефонував за номером, який був вказаний у листі, — він належить підполковнику Євгену Бабченку. Але й Бабченко відповів, що ніяких таких запитів не робив.
Крім того, відчуження транспортного засобу в умовах воєнного стану відбувається зовсім за іншою процедурою. В Українській Гельсінській спілці з прав людини зазначають, зазначають, що відчуження машини відбувається за повного відшкодування вартості транспортного засобу на підставі рішення, прийнятого військовим командуванням та погодженого з державною адміністрацією або виконавчим органом відповідної місцевої ради (у місцевостях, де ведуться бойові дії, погодження не провадиться) .
Отже, відчуження майна допускається тільки як виняток, за попереднім рішенням конкретних осіб, обов’язково на оплатній основі та з чітким документальним оформленням.
Раніше StopFake спростовував фейк про те, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нібито готує військовий переворот.