Учні Колонівського ліцею на інтерактивній виставці з’ясовували, як діє російська пропаганда
У селі Колона, що на Іваничівщині, старшокласники місцевого ліцею ознайомилися із XR-виставкою «Справжні причини війни, або Як працює російська пропаганда».
20 листопада інтерактивну виставку провела редакторка Район.Життя Оксана Федорук у межах медіагуртка «Район.Діти».
Читати також: Фейки про Степана Бандеру і бойових комарів: у Колонівському ліцеї учні грали в інтелектуальну гру «НотаЄнота»
Старшокласники Колонівського ліцею ознайомилися із XR-виставкою
Цю інноваційну виставку розробили спеціально для протидії російській пропаганді, щоб підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві.
Ліцеїсти завантажили на свої смартфони спеціальний застосунок, за допомогою якого можна мандрувати виставковими плакатами.
Навівши телефон на плакат, зображення на ньому «оживають» і рухаються завдяки інноваційним 3D-моделям, відео та VR-порталам. Кожна така картинка розроблена штучним інтелектом і детальніше пояснює, що таке пропаганда, як побудована система російської пропаганди.
Також тему пропаганди з учнями обговорила вчителька історії Марія Матушевська.
Також тему пропаганди з учнями обговорила вчителька історії Марія Матушевська.
Виставка розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками розробляли Росія та Радянський Союз проти України. І що, зрештою, і привело до реальної війни. Так само й нацистська пропаганда призвела до Другої світової війни.
Читати також:Як росія демонізує українців
«Ми часто чуємо слово «пропаганда» в контексті нападу РФ на Україну. А що таке ця пропаганда? Це фейки? Ні, не тільки. Це суміш і брехні, і правди. Саме такий метод використовує Росія, щоб вплинути на людей і переконати їх у чомусь. І таких методів у пропаганди багато, тому росіяни вірять у придумані новини, спотворені історичні факти і говорять фразами, які чують з телевізора (про нацистів в Україні, про «гдє ви билі восєм лєт» та інше)», – розповіла Оксана Федорук.
Довідково: додаток edAR, що робить AR-технології доступними для освітян та громадських активістів, розробили ГО «Європейський Інститут Чорнобиля» у партнерстві з ініціативою «НотаЄнота» в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.