У Зарваниці відбулися спільні реколекції та щорічна братня зустріч єпископів УГКЦ і РКЦ в Україні
23 листопада у Зарваниці закінчилися реколекції єпископів Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні. Наприкінець спільних духовних вправ архиєреї традиційно провели братню зустріч.
Цьогоріч духовним провідником реколекцій для католицьких єпископів України був єпископ-помічник Донецького екзархату владика Максим Рябуха. Як розповів реколектант у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ, вони були зосереджені на двох постатях: Пресвятої Богородиці та св. Івана Боско.
«Оскільки велику частину життя як салезіанин я провів у середовищі молоді, то хотів поділитися особливим поглядом на питання молоді в нашому житті та служінні на взірець Доброго Пастиря», — зазначив владика Максим.
«Дні реколекцій були насичені молитвою в мальовничому відпустовому Марійському центрі у стіп Пресвятої Богородиці, вшанованої в Зарваницькій чудотворній іконі. Гостинність митрополита Василія додавала особливої братньої атмосфери — все надихало до молитви, роздумів і поручення особистого життя та життя всього багатостраждального українського народу в руки всемогутнього Бога», — поділився архиєрей.
За словами реколектанта, для католицьких єпископів в Україні такі спільні реколекції, які вже багато років поспіль збирають усіх єпископів УГКЦ і РКЦ для духовної віднови, — один із численних моментів пережиття вселенської єдності Католицької Церкви у своїх різних обрядах.
«Для нас, єпископів, це чудова нагода спільного духовного життя та зростання, вираз єдності в житті та викликах одного народу, вміння єднатися разом у молитві, бо, як каже Христос, „де двоє або троє зібрані в моє імʼя, там я серед них“».
Також про свій перший досвід участі в духовних вправах для єпископів як архиєрей УГКЦ розповів у коментарі Департаменту інформації УГКЦ єпископ-помічник Коломийської єпархії владика Петро Голіней.
Архиєрей пояснив, що реколекції для єпископів проходять як і звичайні для священників: програма насичена молитвою, духовними науками та часом для роздумів.
«Нашим реколектантом цього року був владика Максим Рябуха. Під час наук він підбирав дуже гарні теми для роздумів, читав євангельські уривки, ділився думками щодо нього. У мене залишилися дуже гарні враження. Було цінно пізнати досвід праці з молоддю владики Максима, який той здобув за багато років служіння як монах-салезіанин», — зазначив єпископ-помічник Коломийської єпархії.
«Такі спільні реколекції — чудова нагода для духовної віднови, братніх зустрічей і спілкування», — наголосив архиєрей.
«Ми почуваємо себе членами вселенської Католицької Церкви. Працюємо разом для одної спільної мети — поширення Божого царства на землі. Для мене був цінний досвід знайомства з римо-католицькими єпископами, бо досі про багатьох лише чув, але особисто не мав можливості бачитися. Також цікаво, що наша Церква з РКЦ по черзі організовує ці днів віднови. Цього року ми проводили їх у Зарваниці, а наступного вони відбудуться на території РКЦ», — поділився владика Петро.
Традиційно реколекції завершуються спільною братньою зустріччю католицьких єпископів України обох обрядів. Відповідно до порядку денного, цьогоріч під час такої Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав разом з єпископом-помічником Києво-Житомирської дієцезії РКЦ Олександром Язловецьким підсумував досвід участі в Папському Синоді, що проходив у жовтні в Римі. А єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич повідомив про нові євангелізаційні рухи, які поширюються в єпархіях та дієцезіях Церкви.
«Це чудова нагода, щоб поділитися новинами із внутрішнього життя Церкви, обговорити різні питання і виклики поточного періоду, часом прийняти спільні рішення щодо важливих тематик. Ці зустрічі завжди збагачують усіх учасників, допомагають відчувати єдність Вселенської Церкви й освітлюють погляд на виклики та питання, перед якими опиняється християнин у своєму сьогоденні. На таких зустрічах завжди присутній Апостольський нунцій в Україні, а інколи запрошують інших осіб, які є фахівцями в питаннях, що стоять на порядку денному», — ствердив владика Максим.