02 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається «Міжнародний день боротьби за скасування рабства».

02 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами. В Україні документ набрав чинності 15 лютого 1955 року. Метою цього Дня є викорінення таких форм торгівлі людьми, як трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, примусова дитяча праця, примусовий шлюб, продаж наречених, продаж дітей, використання людини в збройних конфліктах та злочинній діяльності, вилучення органів та інші.

Рабство здається чимось давно забутим та минувшим, але, на жаль, це не так. За даними ООН, на теперішній час у світі жертвами сучасних форм рабства є близько 40,3 мільйона людей.

Саме слово «РАБСТВО» може здаватися застарілим, а також неактуальним, тому що у більшості колоній воно було скасовано ще у XIX столітті. Однак реалії теперішнього світу доводять зворотнє.

Сучасними формами рабства є: сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала. До рабів відносяться і народжені в неволі.

З початком повномасштабної війни в Україні збільшилася кількість українців, які постраждали від торгівлі людьми. Злочинці використовують людей у збройних конфліктах, у злочинній діяльності. Сотні тисяч українців втягнуті у збройний конфлікт країною-агресором, з метою використання українці в період війни.

Щороку примусова праця приносить злочинцям близько 150 мільярдів доларів. Цей злочинний тіньовий бізнес і є торгівлею людьми. Рабська праця використовується в будівництві та промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві, …. з кожним роком все винахідливіше злочинці експлуатують людей.

Самостійно людина може навіть не усвідомлювати, що вона потрапила до тенет торгівців людьми, в більшості випадків, вона не може відмовити у виконанні послуги/домовленості (пропозиції роботи, перевезення вантажу та інше) або втекти через погрози, насильство, примус, зловживання владою або обман. Людину можуть навіть фізично викрасти з метою подальшого використання / експлуатації.

Людське життя – це найважливіша цінність, це неоціненний Дар, який не повинен бути порушений іншими людьми. В работоргівлі завжди порушуються права людини: право на життя, вільний вибір проживання та пересування, право на оплачувану працю, вільний вибір проживання та ін.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що торгівля людьми – форма сучасного рабства, яка не втрачає актуальності у XXI ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують величезні прибутки. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

тел. +38 067-108-00-52 – відділу протидії торгівлі людьми БФ «Карітас-Київ».

За матеріалами: Благодійний фонд Карітас Київ 

Пресслужба Київської Архиєпархії

Джерело