🫂 Доступний цифровий простір кожному — презентували результати досліджень про цифрову безбар’єрність
- Автор допису: Мінцифра
Повномасштабне вторгнення показало, наскільки важливими є електронні послуги, адже саме вони дають змогу отримати необхідну від держави допомогу швидко й безпечно. Але не всі громадяни можуть користуватися цифровими сервісами якісно та зручно. Щоб виявити головні бар’єри та усунути їх, провели два дослідження.
У першому проаналізували, як сфера вебдоступності регулюється ЄС. А також у п’яти країнах Європи: Великій Британії, Данії, Німеччині, Франції та Швеції.
У другому — як люди з інвалідністю, насамперед із порушеннями зору, в Україні користуються допоміжними технологіями, із якими проблемами стикаються та які потреби мають.
Детальніше про результати — на інфографіці ☝🏻
Дослідження допоможуть виявити найкращі практики регулювання вебдоступності в ЄС та більш ефективно розвивати цифрову безбар’єрність в Україні. Адже кожна взаємодія українців з державою має бути максимально простою й зрозумілою.
Аналіз європейського законодавства у сфері вебдоступності та дослідження використання допоміжних технологій людьми з інвалідністю експерти Програми розвитку ООН в Україні (UNDP) здійснили за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України за фінансової підтримки Уряду Японії у межах «Проєкту підтримки Дія», який UNDP реалізує за фінансування Уряду Швеції.