Фейк: У Білій Церкві працівники ТЦК убили чоловіка під час вручення повістки
Це повідомлення спростували в поліції міста, територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, а також у місцевій лікарні, куди нібито доставили чоловіка після побиття.
Деякі користувачі мережі поширюють повідомлення про те, що 27 грудня співробітники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Білої Церкви (Київська область) під час вручення повісток нібито побили чоловіка, внаслідок чого він невдовзі помер у місцевій лікарні. Як доказ у мережі поширюються скриншоти листування, в яких повідомляється про смерть чоловіка під час отримання повістки.
Спочатку це повідомлення почали поширювати в анонімних Telegram-каналах. Водночас пропагандистські ресурси, такі як Украина.ру, стверджують, що про це нібито повідомляють українські канали. Проте, як вдалося з’ясувати журналістам StopFake, одним із перших скриншот опублікував російський Telegram-канал «Шейх Тамир», який належить відомому пропагандисту Максиму Шихамієву.
Насправді інформація, що поширюється в мережі, є неправдою, її мета – дискредитувати мобілізаційні заходи в Україні та поширити паніку серед населення.
На скриншоті, що поширюється в мережі, йдеться про те, що після смерті чоловіка до міської лікарні Білої Церкви нібито з’їхалося «повно поліції та кореспондентів». Однак у мережі немає жодної достовірної інформації про цей інцидент – як у загальнодоступних пабліках міста, так і в місцевих ЗМІ. Навпаки, пресслужба Білоцерківського районного управління поліції заявила, що це повідомлення не відповідає дійсності.
«До поліції таких повідомлень не надходило. Представники ТЦК також стверджують, що описані ситуації під час спілкування з жителями міста не виникали. Поліцейські Київщини звертаються до громадян із проханням перевіряти інформацію і поширювати лише ту, яка надходить із офіційних джерел», – заявили представники поліції.
Скриншот – facebook.com/police.bc.r
У коментарі для телебачення Білої Церкви БЦТВ BCTV тимчасовий виконувач обов’язків начальника Білоцерківського районного ТЦК Олег Лисенко також заявив, що таких інцидентів за участю працівників ТЦК не траплялося. Військовий вважає, що такі повідомлення поширюються з метою дискредитації мобілізаційного процесу в Україні.
У зв’язку з масовим поширенням фейкового повідомлення пресслужба Білоцерківської міської територіальної громади також зв’язалася із медичним директором Білоцерківської міської лікарні №2 (вул. Семашка) для перевірки цієї інформації. У лікарні заявили, що 27 грудня до них не надходив жоден чоловік призовного віку із черепно-мозковою травмою.
Раніше журналісти StopFake вже спростовували подібну дезінформацію у матеріалах «Фейк: У Тернополі за неявку в ТЦК відключають гарячу воду і газ – документ» і «Маніпуляція: За минулий рік ЗСУ «безповоротно втратили 90% особового складу».