Фейк: США дозволили Україні використовувати HIMARS для ударів по Росії
Посол США в Україні Бріджіт Брінк не робила таких заяв. Агітпроп використав її слова, сказані влітку 2022 року, – тоді у США оголосили, що нададуть Україні комплекси HIMARS, але з боєприпасами, які можуть вражати цілі на відстані 70, а не 300 км, хоча Україна просила про ракети дальньої дії. На той час ні про які російські території не йшлося.
Низка російських ЗМІ, а також користувачі в соцмережах поширюють нібито заяву посла США в Україні Бріджіт Брінк про те, що Штати «дозволили Україні застосовувати HIMARS для ударів по Росії».
«Це може призвести до атак по російській території, повідомило українське видання «Страна.ua» з посиланням на посла США в Україні Бріджіт Брінк», – пише один із російських новинних сайтів.
Скриншот – 360tv.ru Скриншот – t.me
Варто зазначити, що російські ЗМІ, цитуючи американського посла, посилаються на сайт Страна.ua. На цей проросійський ресурс неодноразово накладали санкції, проте сайт продовжує існувати під різними адресами і поширює дезінформаційні наративи. Так, Страна.ua. спочатку поширила заяву посла США в Україні про нібито «дозвіл бити по Росії», а потім сама ж і спростувала цю інформацію.
Справді, жодної заяви про те, що в США дозволили використовувати установки HIMARS, щоб бити по російській території, не було. Для фейку була використана стара цитата Бріджіт Брінк із новини за червень 2022 року. Тоді було підписано пакет військової допомоги Україні на 700 млн доларів, який включав і HIMARS. Але ракетні комплекси супроводжувалися боєприпасами, які можуть вражати цілі на відстані 70, а не 300 км, як про це просила Україна, тому ні про яку територію Росії тоді не йшлося.
«Як учора анонсував Президент Байден, було підписано пакет на 700 млн доларів на допомогу з безпеки. Він включає ці HIMARS, які є далекобійною артилерією. Це допоможе українським силам точніше цілитися, а також мати велику дальність. На яку саме дальність – визначатимуть українські сили», — сказала тоді посол Брінк.
Раніше StopFake спростовував фейки про те, що ЗСУ нібито обстріляли Херсон із HIMARS з метою звинуватити в цьому російських військових, а також що ЗСУ нібито «визнали марність» HIMARS.