Фейк: Приватбанк обмежив зняття готівки у банкоматах «через майбутній закон про мобілізацію»

Жодних обмежень на зняття готівки у банкоматах українських банків немає, крім встановлених раніше через війну. 

Російські новинні  ресурси розганяють повідомлення про те, що в Україні нібито почали «обмежувати зняття готівки», бо клієнти банків кинулися масово знімати гроші у зв’язку з розглядом «драконівського закону про мобілізацію». 

«Після того, як у Раді почали обговорювати варіант із блокуванням банківських рахунків ухилянтів, пішла справжня хвиля виведення коштів із рахунків», — пише агітпроп. Такі новини супроводжуються фотографіями оголошень біля банкоматів про необхідність записатися в касу для зняття готівки. На думку пропагандистів, така масова істерія лише доводить, що «воювати за Зеленського та його банду ніхто не хоче».

Скриншот – news-kiev.ru

Інформація про обмеження на зняття готівки в банкоматах через нібито масовий ажіотаж не відповідає дійсності, і створена лише з метою поширення панічних настроїв, недовіри до дій влади та до мобілізаційного процесу в країні. 

На трьох фотографіях, які нібито свідчать про «масове зняття готівки» — лише один із банкоматів українського «ПриватБанку». В інших відділеннях нічого схожого не спостерігалося. У самому «ПриватБанку» також не повідомляли про проблеми такого характеру чи про запровадження будь-яких обмежень на зняття готівки, крім існуючих. Такі новини не з’являлися в українських ЗМІ, а у соцмережах про це писали лише російські Telegram-канали.

Підґрунтям для появи таких фейків є пропозиція запровадити санкції стосовно тих військовозобов’язаних, які ухиляються від проходження військової служби, зокрема обмеження на використання банківських карток.

Варто зазначити, що такі пропозиції перебувають на стадії обговорення, остаточне рішення не було ухвалено. Крім того, перший заступник голови Нацбанку України Катерина Рожкова вказала в ефірі телеканалу «Ми — Україна», що такі санкції в рамках чинного законодавчого поля неможливі, а досягти необхідного плану мобілізації можна, задіявши інші механізми.

Скриншот – interfax.com.ua

Раніше StopFake спростовував інші фейки, пов’язані з мобілізацією в Україні, у матеріалах: «Фейк: На Рівненщині відключають від комунальних послуг через неявку до «військкомату», «Фейк: На польсько-німецькому кордоні почали «вилов» українських біженців для відправки на фронт – відео», «Фейк: У Білій Церкві працівники ТЦК убили чоловіка під час вручення повістки» тощо.

Джерело