​​СТАН ЕНЕРГОСИСИТЕМИ 🔹Через атаку БпЛА є знеструмлення на Дніпропетровщині.

​​СТАН ЕНЕРГОСИСИТЕМИ
🔹Через атаку БпЛА є знеструмлення на Дніпропетровщині.
🔹Потепління сприяє зниженню споживання.
🔹Сьогодні здійснюється експорт та імпорт електроенергії.

НАСЛІДКИ АТАКИ
В ніч на 12 лютого ворог знову завдав удару БпЛА по енергетичним об’єктам НЕК «Укренерго» на Дніпропетровщині. Завдяки захисним спорудам, вдалось уникнути значних пошкоджень, але деяке обладнання на одній з підстанцій все ж постраждало. Знеструмлювались промислові споживачі та понад 53 тисячі побутових споживачів. Аварійно-відновлювальні роботи розпочались одразу після відбою тривоги. Триває заживлення споживачів.
Станом на ранок на Павлоградщині знеструмлено близько 29 тисяч споживачів.

МЕРЕЖІ УКРЕНЕРГО ТА ОБЛЕНЕРГО
Попри пошкодження енергооб’єктів Дніпропетровщини, пропускна здатність високовольтних мереж «Укренерго» достатня для покриття наявного попиту.
Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишаються 386 населених пунктів.
Є нові пошкодження через обстріли в мережах Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Харківській, Херсонської областей.
З технічних причин є відключення в Київській, Харківській областях. Тривають ремонтні роботи.

СПОЖИВАННЯ
Через потепління споживання тримається на досить низькому, як для зими, рівні.
Вчора, 11 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований близько 18:00. Його рівень був на 0,4% вище, ніж у попередню неділю 4 лютого.
Сьогодні станом на 10:00 рівень споживання електроенергії на 5% нижче за відповідний показник попереднього робочого дня 9 лютого.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується.
Протягом суботи-неділі на 2 блоках атомних електростанцій завершено ремонтні роботи, блоки повернуто в роботу на повні потужності.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Експорт сьогодні здійснюється в нічні та денні години в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 2 140 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 360 МВт.
Імпорт електроенергії здійснюється протягом дня з Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 1 243 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 499 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Джерело