​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹Обстріли росіян ускладнюють відновлення пошкодженої лінії енергоживлення ЗАЕС

​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ
🔹Обстріли росіян ускладнюють відновлення пошкодженої лінії енергоживлення ЗАЕС.
🔹Потепління сприяє зниженню споживання електроенергії.
🔹Експорт та імпорт здійснюються в/з 4 країн.

МЕРЕЖІ УКРЕНЕРГО ТА ОБЛЕНЕРГО
Відновлювальні роботи на повітряній високовольтній лінії електропередачі, що була резервним варіантом живлення потреб ЗАЕС, ускладнені постійними обстрілами росіян та великим обсягом необхідних робіт. Ремонтні бригади НЕК «Укренерго» роблять все можливе, для того щоб якнайшвидше відновити лінію резервного живлення та підвищити надійність постачання електроенергії на ЗАЕС.
Загальна пропускна здатність високовольтних мереж «Укренерго» достатня для покриття наявного попиту.
В Сумській області через обстріл зі сторони кордону з рф та пошкодження в мережах обленерго знеструмлено 4 населені пункти, відновлювальні роботи будуть розпочаті після дозволу військових. Загалом через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишається 351 населений пункт. Є нові пошкодження в мережах обленерго Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Харківської, Херсонської областей.

СПОЖИВАННЯ
Добовий максимум споживання 21 лютого був зафіксований близько 09:20. Його рівень був на 0,7% нижче, ніж у вівторок, 20 лютого.
Сьогодні, 22 лютого, станом на 09:30 рівень споживання електроенергії на 3,6% нижче за відповідний показник середи 21 лютого.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, достатньо для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Експорт сьогодні здійснюється протягом доби в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 2 708 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 165 МВт.
Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години з Словаччини, Польщі, Румунії, а також в денні години з Молдови. Загальний обсяг 1 256 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 355 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Джерело