Патріарх Любомир Гузар невдовзі може стати блаженним. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
26 лютого 2024 року Блаженніший Святослав урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу патріарха Любомира Гузара. Проголошення відбулося під час подячного молебню з нагоди завершення Року патріарха Любомира, у 91-річчя від дня його народження.
У Декреті проголошення зазначено, що впродовж 6 років від переставлення до вічності світлої пам’яті кардинала Любомира Гузара, сила його слова і духу слугує людям підтримкою та орієнтиром у щоденному житті, особливо під час цієї страшної війни.
31 травня 2017 року патріарх Любомир спочив у Господі в м. Києві і 5 червня його тіло було поховане у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового.
«Відтоді Божий люд розпочав виявляти особливу духовну шану стосовно особи Любомира Гузара, не так молячись за його упокій, як просячи в нього заступництва, засвідчуючи славу його святості через численні записи в книгах пам’яті, встановлених біля його гробу. Ці записи вказують на отримані знаки, ласки та оздоровлення», — зазначив Блаженніший Святослав у Декреті.
Розслідування щодо беатифікації та канонізації патріарха Любомира розпочато з огляду на численні звернення поодиноких людей і спільнот вірних, а також з огляду на присутність серед численної частини Божого люду спонтанної слави святості, що спонукає християн до молитви за посередництвом світлої пам’яті Любомира Гузара.
Заявником цієї справи з уряду (exofficio) є Київська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви.
Глава УГКЦ закликав усіх вірних Церкви підтримати цю святу справу і розповів, як можна це зробити.
«Коли хтось отримає яку-небудь ласку за посередництвом блаженнішого Любомира (вислухану молитву, оздоровлення тощо), Ви маєте обов’язок у сумлінні про це повідомити, не маєте права приховати одержаний Богом дар. Повідомити про це потрібно отця Павла Локотя, постулятора. Тоді він, відповідно до всіх церковних правил, цей випадок зафіксує, і тоді процес беатифікації рухатиметься далі», — сказав Блаженніший Святослав, а також заохотив підтримати цей коштовний процес своїми пожертвами.
Під час молебню вперше прозвучала молитва за прославу слуги Божого Любомира Гузара, спеціально укладена для цієї нагоди. Опісля у крипті перед гробом майбутнього блаженного відслужили панахиду.