З минулого року медичні працівники первинної ланки почали проходити підготовку за програмою mhGAP
- Автор допису: Запорізька обласна військова адміністрація
Заступник голови ЗОДА Євген Мироненко поспілкувався з сімейними лікарями, які пройшли таке навчання, та керівниками лікувальних закладів регіону, де людям вже допомагають долати проблеми ментального здоров’я.
Мета зустрічі – обговорити механізм функціонування послуги з психологічної підтримки та зрозуміти, з якими проблемами стикаються медичні працівники після того, як до їх обовʼязків додалось це завдання.
– В Запорізькій області функціонує Координаційний центр підтримки цивільного населення. Одним з основних напрямків його діяльності є підтримка ментального здоров’я людей. Як показує практика, рівень довіри до сімейних лікарів є вищим ніж до вузьких спеціалістів. Саме тому в рамках Всеукраїнської програми, що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, минулого року розпочалося масштабне навчання сімейних лікарів та педіатрів за курсом mhGAP, – зауважив Євген Мироненко.
Зокрема говорили про професійне вигорання фахівців та потребу у проведенні тренінгів з самодопомоги. За словами регіонального куратора з питань ментального здоров’я Сергія Дружиніна, важливо піклуватись про психологічний стан лікарів, адже вони працюють безпосередньо з пацієнтами та стають вразливими до негативних чинників, що можуть заважати їхній роботі.
Нагадуємо, що кожен третій сімейний лікар може надавати послугу з ментального здоров’я. Спеціалісти, які пройшли навчання за програмою mhGAP, можуть допомагати пацієнтам, а за необхідності – направити до профільного фахівця.
Знайти спеціаліста поруч можна на онлайн-мапі на сайті НСЗУ, або за телефоном 16-77.