У Рожнятівській селищній раді обговорили можливості патронатного виховання дітей
Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації 28 лютого 2024 року проведено виїзд у Рожнятівську селищну раду.
Підчас виїзду проведено круглий стіл на тему: «Запровадження послуги патронату над дитиною у громаді». В заході взяли участь керуюча справами Рожнятівської селищної ради Світлана Яценко, представники служби у справах дітей, відділ у освіти, молоді та спорту, юридичного відділу селищної ради, філії Івано-Франківського центру зайнятості та безоплатної правової допомоги.
Учасники заходу обговорили можливість патронатного виховання дітей, отримали інформацію про нову комплексну соціальну послугу–патронат над дитиною, що дає змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка залишилася без батьківського піклування, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення, підтримати сім’ю на ранніх етапах кризи.
Обговорено і критерії відбору кандидатів у патронатні вихователі, особливості створення та функціонування патронатних сімей та порядок їх фінансування.
Нагадаємо, що патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дитини; відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні; пройшов курс спеціальної підготовки; відповідає іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві. Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць.
Разом з тим працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації надано методичну та практичну допомогу службі у справах дітей Рожнятівської селищої ради.
В ході робочої зустрічі з працівниками служби у справах дітей обговорені питання щодо забезпечення захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, розвитку сімейних форм виховання дітей на території громади, надання статусу дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, ведення ЄІАС «Діти». Надано методичну та практичну допомогу щодо належного ведення обліку та особових справ дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також розглянуті проблемні питання роботи з дітьми в територіальній громаді та надані рекомендації щодо їх вирішення.