«Приходять цілими сім’ями», – Росія просуває дезінформацію про путінські «вибори» на окупованих територіях України
Правові демократичні держави ніколи не визнають результатів російського фарсу на окупованих українських територіях. Російські президентські «вибори», проведені в Україні, дають підстави для невизнання в цілому «обраного» у такий спосіб президента.
У найкращих традиціях радянської пропаганди російські ЗМІ випустили низку бравурних статей, присвячених проведенню так званих виборів Путіна на території України. Описуючи виборчий фарс, що проходить на окупованих українських територіях, росЗМІ заявили про «повністю прозорий та легітимний процес дострокового голосування на президентських виборах» в Росії. Для створення дезінформаційних матеріалів, спрямованих на легітимізацію юридично нікчемних російських «виборів» в Україні, агітпроп просуває відповідні висловлювання російських ставлеників, держзрадників та колаборантів, яких пропаганда називає «владою» Запоріжжя і Херсона.
Російська влада ще в грудні 2023 року повідомила про намір організувати «голосування» на тимчасово окупованих територіях України: в Автономній Республіці Крим і Севастополі, частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. У Міністерстві закордонних справ України наголосили, що Росія своїми «виборами» не лише грубо порушує Конституцію та законодавство України, а й нехтує всіма нормами і принципами міжнародного права, зокрема Статутом ООН.
Центральна виборча комісія України заявила про неприйнятність проведення російських псевдовиборів на території України. У ЦВК наголосили, що всі спроби Росії легалізувати свій «контроль» над частиною території України – це грубе порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України. У Комісії також нагадали, що ЦВК – це єдиний державний орган, уповноважений забезпечувати на всій території України організацію і проведення виборів, референдумів та будь-яких інших видів голосувань.
Будь-які фейкові «вибори» на тимчасово окупованих українських територіях є юридично нікчемними і не мають жодних правових наслідків. В умовах воєнного часу в Україні заборонено проводити будь-які вибори органів влади, вносити зміни до законодавства чи Конституції, а також проводити референдуми (стаття 19 Закону про правовий режим воєнного стану). Правові демократичні держави ніколи не визнають результатів російського фарсу на окупованих українських теренах.
Крім того, у ЦВК наголосили, що будь-які спроби організації і проведення на території суверенної незалежної України російськими органами влади та їхніми посадовими особами псевдовиборів є нелегітимними, а їхні результати у разі врахування голосів «виборців» з тимчасово окупованих територій України будуть нікчемними й дадуть підстави для невизнання обраного у такий спосіб президента, зокрема його правосуб’єктності у міжнародній площині.
Лідери країн «Групи семи» (G7) на онлайн-саміті 24 лютого 2024 року ухвалили документ із засудженням повномасштабного вторгнення Росії в Україну та заявою про невизнання путінських «виборів», які Росія проводить зараз або будь-коли в майбутньому проводитиме на окупованих українських територіях.
Міністри закордонних справ Латвії, Литви та Естонії в окремій заяві також засудили намір Росії провести путінські «вибори» на окупованих територіях України й назвали їхні «результати» нікчемними.
Від імені Євросоюзу головний дипломат ЄС Жозеп Боррель різко засудив плани Росії здійснити псевдопрезидентські вибори Путіна на окупованих територіях України 15-17 березня 2024 року. За його словами, ЄС ніколи не визнає російські так звані «вибори» чи їхні результати в Україні. Він наголосив, що політичне керівництво Росії та особи, причетні до їх організації, нестимуть відповідальність за наслідки цих незаконних діянь.
Депутати Європейського Парламенту 29 лютого 2024 року в ухваленій резолюції 2024/2526(RSP) також категорично відкинули, що міжнародна спільнота прийме результати путінських «виборів» в Україні.
Проведення так званих «виборів» Путіна на українських теренах – не єдине порушення майбутнього голосування. 13 жовтня 2023 року Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за резолюцію, в якій наголошується, що Путін безперервно перебуває при владі з 2000 року і зміни, внесені до Конституції Росії у липні 2020 року, дозволяють йому залишатися на посаді президента до 2033 року. Тому Асамблея рекомендувала державам-членам Ради Європи визнати Путіна нелегітимним і припинити всі контакти з ним, за винятком гуманітарних контактів та контактів з метою досягнення миру.
Детальніше про резолюцію ПАРЄ та майбутні президентські «вибори» в Росії читайте у матеріалі StopFake «Маніпуляція: Захід та ПАРЄ «втручаються» у вибори президента Росії».