Підроблена реклама: Київський ТЦК не розігрує призи за оновлення даних
Нещодавно російський телеграм-канал «Украина.ру» розповсюдив фейкову рекламну листівку, в якій зазначено, що міський Київський ТЦК та СП організовують розіграш призів, щоб залучити чоловіків до військкомату для оновлення своїх даних. Проте ця інформація є фальшивкою.
Пропаганда вирішила додати до жанру своїх брехливих повідомлень і маркетинг, вигадавши, що мовляв в Києві вже не знають як заманити людей у військкомати і тому почали розігрувати призи, головний з яких – електросамокат.
російський телеграм-канал «Украина.ру»
Текст фейкової листівки:
«Обнови свої дані в ТЦК та СП міста Києва та отримай промокод на всі випадки життя! А також бери участь у розіграші призів. Головний приз – електросамокат.
Eva.ua – 25 % на засоби для жіночої гігієни
MEGOGO – місяць передплати «Кіно+» у подарунок
Сушия – рол «Філадельфія Де Люкс» із креветкою Ебі в подарунок
Головний приз – електросамокат!»
У Київському міському ТЦК та СП для «Без брехні» повідомили, що листівка не має ніякого відношення до Київського міського територіального центру укомплектування та соціальної підтримки та районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки міста Києва.
«Повідомляємо, що ми не розміщували таку листівку, як рекламу. Інформацією про розповсюджувача не володіємо. Будемо вдячні будь-якій інформації про осіб, які розповсюджують завідомо неправдиву, рекламну листівку з використанням офіційної символіки МТЦК та СП», – кажуть у Київському міському ТЦК та СП.
У прерсслужбі мережі магазинів EVA.ua для «Без брехні» повідомили, що такої акції не існує.
«Інформація про знижку від мережі EVA.ua за оновлення даних в Київському ТЦК та СП є очевидним фейком. Ми ніколи не проводили і не проводить подібних акцій. З усіма діючими акціями мережі можна ознайомитися на нашому сайті», – коментують у пресслужбі мережі.
На офіційному сайті мережі ресторанів «Сушия» ми теж не знайшли інформації про подарунковий рол з креветкою Ебі для тих, хто прийде в військкомат.
Висновок один – російські телеграм-сміттярки вкотре намагаються зірвати процес мобілізації в Україні. Ми спростовуємо подібні фейки не вперше, адже пропаганда запустила цілу дезінфоормаційну кампанію. До прикладу, нещодавно мережею гуляв фейковий ролик, за допомогою якого намагалися дискредитувати зниження мобілізаційного віку до 25 років.