Фейк: Грузія звинуватила Україну в причетності до організації протестів у Тбілісі
Про жодних українців, причетних до організації протестів у Грузії, місцева Служба державної безпеки не повідомляла. У зверненні Служби йшлося лише про «певну частину грузинів, що воюють в Україні, які заявляють про свою готовність приїхати до Грузії та брати активну участь у запланованому насильстві проти поліції».
Низка російських ЗМІ, як і кремлівські Telegram-канали, пишуть про те, що Грузія нібито заявила, що українці причетні до «організації протестів у Тбілісі». Про це нібито заявила грузинська Служба безпеки.
Йдеться про масові мітинги в Грузії проти законопроєкту «Про іноземний вплив», схожого на подібний документ у Росії, який використовується для придушення інакодумства у країні. Деякі пропагандистські ресурси навіть заявляють, що «Зеленський хоче скинути уряд у Грузії».
Скриншот – topcor.ru Скриншот – 5-tv.ru
Росія звично висвітлює протести в Грузії у світлі наративів про «кольорові революції» та теорію змов, мовляв, будь-які протести проти рішень влади організовані «рукою Заходу».
А заяви про те, що українці «причетні до організації протестів у Тбілісі» є недостовірними, тим більше, що про це не заявляла і Служба державної безпеки Грузії, на яку посилаються російські ЗМІ. Журналісти StopFake вивчили всі офіційні канали комунікації цього відомства і не побачили там таких заяв, про які повідомляє російська пропаганда.
Швидше за все, приводом для створення фейку стало повідомлення Служби державної безпеки Грузії про те, що, за їхньою інформацією, під час протестів деякі групи осіб намагаються «організувати провокації, спрямовані на розвиток деструктивних та насильницьких сценаріїв», і що ці групи фінансуються зарубіжними країнами — без уточнення, якими саме.
Також Служба державної безпеки Грузії повідомила: «У згаданих злочинних планах беруть активну участь громадяни Грузії за межами країни, зокрема, певна частина грузинів, що воюють в Україні, які заявляють про свою готовність приїхати до Грузії і брати активну участь у запланованому насильстві проти поліції». При цьому ні про яких українців у цьому повідомленні Служби не йдеться.
Раніше StopFake спростовував фейки про те, що в Парижі нібито пройшли мітинги проти поставок Україні зброї і що в Словаччині нібито «розганяють антиукраїнські протести.