Фейк: Львівського священика звинуватили у сексуальному насиллі над дітьми
Ця історія повністю вигадана — жоден український ресурс не писав про цю історію, а пропагандисти переплутали місце проживання і конфесію реального священнослужителя на фото.
У російських джерелах поширюється скандальна новина, буцімто священика зі Львова звинуватили у домаганнях до дівчат віком 8 та 11 років. Пропагандисти пишуть, що чоловік нібито надсилав неповнолітнім свої інтимні відео та погрожував відправити їх батька на фронт. Матір постраждалих нібито звернулася до поліції, але жодних звинувачень висунуто не було — таким чином у новинах вимальовується картинка корупційної схеми, до якої причетні і церква, і правоохоронні органи. Публікації супроводжуються фото священика та відео інтимного характеру, про яке нібито йдеться.
Однак ця історія є вигадкою від початку до кінця. По-перше, про неї не писав жоден український ресурс, що дивно, адже, за твердженнями самих пропагандистів, новина поширилася з локальних пабліків, куди її опублікувала занепокоєна матір «постраждалих». Нам вдалося встановити справжнє першоджерело новини: це телеграм-канал УКРОПСКИЙ ФРЕШ, який регулярно публікує фейки на тему російсько-української війни. Нещодавно ми спростовували один із них у матеріалі Фейк: На Волині повісили манекен «ухилянта». По-друге, священик на фото не є львівянином. Це — мирополит полтавський і кременчуцький Федір, в миру Валентин Леонідович Бубнюк. Примітно, що у мережі так і не визначилися, до якої конфесії належить «злочинець» — деякі джерела відносять його до Православної церкви України, а інші – до Греко-католицької. Вірогідно, прокремлівські джерела погано орієнтуються в релігійному житті України і хотіли будь-якою ціною принизити українське духовенство.
Скриншот з відео, поширюваного пропагандистами Фото Валентина Бубнюка — poltava.to
А по-третє, митрополит Федір зовсім не схожий на чоловіка з відео. Скоріше за все, через відвертий характер відео росіяни не сподівалися, що хтось зверне на це увагу, однак зі спільного у двох чоловіків хіба що борода. Отже, докази того, що український священник дійсно скоїв подібний злочин, відсутні — це чергова провокація російської пропаганди.