Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує!
Податкова знижка для громадян у мобільному застосунку «Моя податкова»
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що мобільний застосунок «Моя податкова» у розділі «Послуги» надає можливість подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки.
Для цього:
– оберіть «Подати декларацію про майновий стан і доходи»;
– вкажіть суму витрат відповідного виду;
– зазначте реквізити банківського рахунку (інша інформація про банківський рахунок заповниться автоматично);
– прикріпіть документи в електронному вигляді (додатки можуть бути додані у pdf-форматі або фото);
– підписуйте та надсилайте.
Завантажуйте застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay, ідентифікуйтеся онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача та використовуйте більше сервісів.
Про податкову знижку під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує.
Відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Актуальні питання щодо права на податкову знижку» за участі начальника Яворівської ДПІ Петра Шота.
Під час сеансу громадяни отримали відповіді на питання щодо підстав для нарахування податкової знижки, термінів подання декларації про майновий стан і доходи, певних обмежень її застосування тощо.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області звертає увагу, що відповідно до п. 109.2 ст. 109 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) порушення податкового законодавства та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену ПКУ та іншими законами України.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачено п. 120.1 ст. 120 ПКУ, зокрема, неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Отже, за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а саме:
– в розмірі 340 грн, за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку);
– в розмірі 1 020 грн при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.
Про сплату єдиного внеску за себе ФОПами – платниками єдиного податку у період дії воєнного стану в Україні
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує.
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок), зокрема, є фізичні особи – підприємці (ФОП), в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів)).
Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464.
Так, згідно з абзацом першим п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 тимчасово, з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, зазначені у пунктах 4, 5 та 5 прим. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе. При цьому положення абзацу другого п. 2 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовується.
При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався (абзац другий п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464).
Яворівська ДПІ: про пільги з податку на нерухоме майно для фізичних осіб
Фахівці Яворівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області надають консультації щодо порядку обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичної особи.
Податківці розповідають громадянам які саме пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, можуть вплинути на обчислення суми зазначеного податку.
Пільги з податку на нерухоме майно встановлені Податковим кодексом України, відповідно до якого база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
– для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
– для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Разом з тим, платники дізналися, яким фізособам тимчасово, на період воєнного стану, податок на нерухоме майно не нараховується.
Про застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку
Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує платникам податків, що платники єдиного податку (крім першої групи) при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО на загальних підставах.
Впровадження фіскалізації розрахунків для платників є не лише зручним інструментом для обліку отриманих доходів, а й надає їм можливість підтвердити бажання працювати відкрито та чесно. Зазначене є надзвичайно важливим у відносинах України із закордонними партнерами та є запорукою успішності євроінтеграційних процесів в Україні.
На сьогодні у складний для України час повернення української економіки на довоєнний рівень можливе за умови неухильного дотримання платниками податків вимог чинного законодавства України.
Зауважимо, що платникам не слід зважати на міфи щодо складності використання РРО/ПРРО у своїй діяльності та фіскалізації через них отриманих доходів.
Звертаємо увагу всіх платників податків, що добровільне виконання вимог законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», вбереже суб’єктів господарювання від штрафних (фінансових) санкцій.
Разом з цим, акцентуємо увагу, що виконання вимог законодавства податкової сфери є обов’язком кожного громадянина нашої держави, тому сподіваємося на правову свідомість суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання ними обов’язків платника податків.
Порядок та терміни реєстрації ПРРО
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) суб’єкт господарювання має сформувати в електронному вигляді Заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (J/F1316605), яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.
У реєстраційній заяві за формою №1-ПРРО зазначається локальний номер ПРРО, присвоєний такому ПРРО суб’єктом господарювання. Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці.
Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування реєстрації ПРРО.
Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка реєстраційної заяви за формою №1-ПРРО, за результатами якої ПРРО реєструється, або формується відмова в реєстрації ПРРО.
Про результати обробки реєстраційної заяви за формою № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:
– у день отримання реєстраційної заяви за формою № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за формою №1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного) дня;
– не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за формою № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного) дня.
Суб’єкту господарювання направляється інформація про реєстрацію ПРРО у другій квитанції, із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО. Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
Практикум для платників податків на тему “Використання Електронного кабінету, як найзручнішого способу спілкування з податковою службою”
Днями в Яворівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся черговий практикум з відвідувачами Центру обслуговування платників, під час якого старший державний інспектор Анастасія Грицан розповіла про використання Електронного кабінету, як одного із найбільш функціональних електронних сервісів ДПС.
Податківець проінформувала, що використання даного сервісу дає можливість проведення звірки розрахунків з державним та місцевим бюджетами, сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви тощо. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності тощо.
Посадовець наголосила, що у приватній частині Електронного кабінету інформація щодо облікових даних, поданої звітності, стану розрахунків з бюджетом, листів, запитів, реєстрації податкових накладних та інших сервісів оновлюється в режимі реального часу.
Анастасія Грицан звернула увагу на те, що перевагами подання платниками податків звітності в електронному вигляді є економія часу на її подання, постійна актуалізація (оновлення) програмного забезпечення відповідно до останніх змін у податковому законодавстві, захист від несанкціонованих переглядів та втручань, арифметичний контроль за показниками податкової звітності, автоматичне створення архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.
Наприкінці заходу бажаючі учасники отримали практичну допомогу з питань використання електронних сервісів ДПС. Принагідно посадовець розповіла про безкоштовний мобільний застосунок «Моя податкова», який по суті є аналогом Електронного кабінету платника податків, але в Smart-варіанті.
У Яворівській ДПІ нагадують громадянам про можливість скористатися правом на отримання податкової знижки
Фахівці Яворівської ДПІ Головного управлінні ДПС у Львівській області нагадують громадянам, які мають право на податкову знижку, про те, що вони можуть подати декларацію до 31 грудня 2024 року.
Звертаємо увагу, що податкова знижка надається виключно фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання. Фактично, це документально підтверджена сума витрат громадянина у зв’язку з придбанням товарів, робіт або послуг упродовж одноро року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного у вигляді заробітної плати.
Податкова знижка надається виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття обліком картки платника податків і має про це відмітку у паспорті.
Податкову декларацію платникам необхідно подавати до податкового органу за місцем своєї податкової адреси.
На сьогодні громадяни мають можливість подати таку декларацію не відвідуючи податкову інспекцію, а скориставшись «Електронним кабінетом платника».
Слід врахувати, що скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за витратами попереднього року. На наступний рік це право не переноситься.