Маніпуляція: СБУ затримали 16-річного одесита, який «безоплатно» допомагав російській армії

  • Автор допису:

Проросійські ресурси навмисно перекрутили ключові деталі історії. Насправді юнак був повнолітнім, отримував фінансову винагороду за свою діяльність та передавав ворогу інформацію про розташування військових шпиталів і навчальних закладів.

16-річного «партизана» з Одеси затримали за допомогу російській армії — така новина поширюється у проросійських джерелах. Пропагандисти пишуть, що школяр безоплатно фотографував місця дислокації українських військових, склади і військові навчальні заклади. Використовуючи такі деталі, пропагандисти намагаються виставити хлопця як ідейного «борця з київським режимом».  

Скриншот — Telegram

Однак росіяни суттєво перекрутили деталі історії, якої Служба безпеки України поділилася у своєму Telegram-каналі. Насправді юнаку 19 років, і він шпигував за українськими військовими за вказівкою кадрового співробітника управління ФСБ по Москві та Московській області. Хлопець потрапив у поле зору російських спецслужб, коли шукав швидкого заробітку в мережі — за кожне завдання він отримував оплату на банківську картку. Інформатор спостерігав за територією та контрольно-пропускними пунктами військових навчальних закладів та військових шпиталів, де відновлюються бійці Збройних сил України, та надсилав фото своєму куратору. У разі підтвердження координат потенційних цілей, окупанти планували здійснити по них ракетно-дронові удари. Нагадуємо, що згідно з Женевською конвенцією про захист жертв війни (1949), медичні установи та лікарні — навіть якщо у них перебувають поранені військові — ні в якому випадку не можуть бути об’єктом атаки, а повинні захищатися кожною із сторін конфлікту.  

Хлопець діяв спочатку в Одеській, а потім і в Житомирській області, де його і затримали правоохоронці. Йому оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення. Службою безпеки України також було вжито комплексних заходів для убезпечення місць дислокації українських військових. 

Отже, такими маніпулятивними новинами пропагандисти хотіли викликати співчуття до хлопця і зобразити його як відважного «героя», а не зрадника, який за фінансову винагороду став безпосереднім співучасником російських воєнних злочинів. Спростування схожого фейка російської пропаганди читайте у матеріалі Маніпуляція: Українку засудили до 5 років ув’язнення «за роботу в ЖКГ під час окупації». 

Джерело