«Всемилостивий Господь обдарував нашу св. Церкву великим даром взірцевого душпастиря» – Митрополит Володимир про блаженного Миколая Чарнецького
27 червня, відбулася єпархіяльна проща до церкви Блаженного Миколая Чарнецького в с. Семаківці, Городенківського протопресвітеріату.
На прощу прибули чотири єпископи, місцеві протопресвітери Коломийської єпархії та численні вірні.
На початку о. Василь Скрипка, парох храму та протопресвітер Чернелицький, разом зі священниками й парафіянами, урочисто зустріли Преосвященного владику Василія Івасюка, правлячого єпископа Коломийської єпархії УГКЦ. Опісля, усі присутні, несучи мощі блаженного Миколая, рушили процесійною ходою до сцени, де розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія.
Богослужіння очолив Преосвященніший владика Володимир Війтишин, Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, у співслужінні: Преосвященного владики Василія Івасюка, єпарха Коломийського, Преосвященного владики Миколая Семенишина, єпископа-помічника Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ, та Преосвященного владики Петра Голінея, єпископа-помічника Коломийської єпархії УГКЦ, о. Василя Скрипки, пароха храму, численного духовенства та протодиякона Андрія Туза.
Після євангельських читань проповідь виголосив Преосвященніший владика Володимир. Митрополит коротко розповів біографічний нарис українського новомученика блаженного Миколая Чарнецького: його народження, юнацькі роки, покликання до священства та душпастирську діяльність.
«Всемилостивий Господь обдарував нашу св. Церкву великим даром взірцевого душпастиря, сміливого та відважного духовного провідника – блаженного Миколая Чарнецького. Духовну особу, що була завжди вірна Господеві, саме Владика є ревним слугою Божим, який сповнив і примножив Христову науку: “Хто хоче бути першим, нехай буде слугою для всіх….”. Життя Блаженного, це жива проповідь, приклад взірцевого душпастирювання і не просто приклад – це була основа його життя, основним принципом, який заклався в його серці, ще з материнським молоком…
Всі, хто знав Кир Миколая, одностайно свідчать, що ціле своє життя він виявляв глибоку покору й святість, тож не дивно, що відразу після його смерті багато людей звертаються до Кир Чарнецького у своїх молитвах та отримують поміч за його заступництвом.
Це незабутнє пережиття святості та могутнього заступництва перед Богом, відчували вірні під час молитовної зустрічі з владикою біля його могили на Личаківському цвинтарі. Люди постійно приходили на цвинтар, де поховано Кир Миколая і за його заступництвом випрошували у Бога різні ласки. За свідченням одна жінка, якій вже мали ампутувати хвору руку, набрала землі з могили Кир Миколая, приклала до руки й одужала. Саме відтоді люди стали часто брати цілющу землю з могили владики».
Аналізуючи події війни Архиєпископ зазначив: «Наші українські воїни захищають нашу націю, щоб вона була вільною та незалежною державою. Підтримуймо їх і всіх тих, хто любить наш український народ. Хто будує нашу державність та демократію. Будьмо відкритими до Бога та вірмо в його допомогу та захист, бо віра породжує любов і надію».
Після Божественної Літургії до присутніх звернувся Преосвященний владика Василій Івасюк: «Сьогодні благословенний день. Ми відзначаємо сто сорок років з дня народження блаженного Миколая та девʼяносто три роки його свячень. Особливо хочу подякувати Митрополиту Володимиру та владиці Миколаю, єпископу-помічнику, що прибули до цього благословенного села, аби наша молитва була підсилена».
До духовенства та прочан звернувся також п. Богдан Кобилянський, голова Городенківської ТГ, який вручив о. Василю Скрипці подяку за невтомну працю для розвитку громади.
На завершення, о. Василь подякував присутнім єпископам, священникам та прочанам, що так чисельно прибули на прощу в с. Семаківці.
Вкінці, Преосвященні владики спільно поблагословили всіх присутніх мощами блаженного Миколая Чарнецького, а потім владики Петро та Миколай відслужили Чин малого освячення води.
Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ