За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами Бюро суд виніс вирок стосовно двох зрадників, завершено розслідування та направлено до суду матеріали щодо 14 перебіжчиків, про підозру повідомлено ще одній особі.

За матеріалами ДБР Біляївський районний суд Одеської області визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) колишнього правоохоронця з окупованого Генічеська на Херсонщині. Після захоплення міста у 2022 році чоловік отримав від окупантів посаду начальника дільничних інспекторів.

Колишній правоохоронець агітував до переходу на бік ворога колег та знайомих, виконував незаконні вказівки окупаційної влади, організовував рейди з пошуку людей, що чинили спротив загарбникам.

Рішенням суду йому заочно призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна.

Також 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав ексначальник сектору правоохоронного органу Старобільського району Луганської області з Біловодська. Колишнього правоохоронця суд визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

У березні 2022 року правоохоронець відмовився виконувати наказ керівництва про евакуацію з міста, пройшов співбесіду з представниками окупаційної влади та добровільно вступив на «службу» до так званого «Біловодського райвідділу внутрішніх справ мвс лнр».

Фігурант працює за російським законодавством, отримав вогнепальну зброю для несення «служби» та виконує злочинні накази представників псевдореспубліки «лнр».

Довічне ув’язнення загрожує колишній очільниці Генічеського райсуду, яка здала фсб дані колег та місцевих силовиків. Досудове розслідування щодо неї ДБР завершило у співпраці з СБУ. Обвинувальний акт за державну зраду та колабораціонізм направлено до суду (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Жінка працювала в судовій системі України з 2009 року. Після захоплення частини Херсонської області суддя одразу пішла на співпрацю окупантами та почала здавати цінну інформацію ворожим спецслужбам.

Представникам фсб вона передала дані колег – працівників райсуду, поліцейських та працівників ТЦК та СП. Жінка доповідала спецслужбам рф про земляків, які залишились в окупації, але мали проукраїнські погляди. За її донесеннями окупанти затримували багатьох патріотів.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування у справі колишньої працівниці оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Херсонській області, яка у захопленому місті влаштувалась на «службу» до агресорів.

Обвинувальний акт за статтею державної зради направлено до суду (ч. 2 ст. 111 КК України).

При окупантах вона обійняла посаду старшого помічника начальника так званого «центру управління в кризових ситуаціях» в Херсоні. Жінка не тільки виконувала покладені на неї окупаційною владою функції, а й виступала «обличчям» фейкового «мнс» у сюжетах пропагандистського телебачення.

Після звільнення Херсона вона втекла на непідконтрольні Україні території та продовжує працювати на окупаційну владу.

За матеріалами ДБР судитимуть зрадника, який очолив окупаційну поліцію в Приморську Запорізької області. Обвинувальний акт направлено до суду за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

На співпрацю з окупантами колишній правоохоронець пішов ще на початку повномасштабного вторгнення. Вже у квітні-травні 2022 року представники окупаційної влади Бердянського району запропонували йому посаду начальника у незаконному силовому органі в захопленому Приморську. Наразі він продовжує слугувати окупантам.

Скеровано до суду обвинувачення щодо екскерівника ДП «Скадовське досвідне лісомисливське господарство», який перейшов на бік ворога та на користь окупантів контролює лісове господарство на тимчасово окупованій території Херсонщини.

У 2022 році, одразу після захоплення Скадовська, керівник лісгоспу пішов на співпрацю з окупаційною владою. Він передав майно та лісовий фонд очолюваного підприємства ворогу, за що отримав посаду директора у незаконно створеній окупантами установі.

Він обвинувачується у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Перед судом постануть перебіжчики з так званого «експертно-криміналістичного центру» з Херсону. Один з обвинувачуваних – колишній правоохоронець. Він влаштувався до фейкового криміналістичного центру окупантів та отримав посаду заступника начальника.

Другий фігурант не маючи відповідного досвіду став працювати у криміналістичному центрі експертом по наркотичним речовинам.

Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), другий фігурант – у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишнього командира корвету «Придніпров’я», який зрадив Україну.

Обвинувальний акт направлено до суду за статтею державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України)

У 2014 році український офіцер відмовився передислоковуватися до Одеси та присягнув на вірність окупаційним військам. Він продовжив службу у російському чорноморському флоті на посаді командира підводного човна «Колпино» 4 окремої бригади чорноморського флоту рф та воює проти України.

До суду направлені обвинувальні акти щодо двох співробітниць Державної міграційної служби із селища Мілове Луганської області.

Після повномасштабного вторгнення російських військ вони залишилися на окупованій території та почали активно співпрацювати із загарбниками. Вони склали присягу окупаційній владі та отримали посади у новоствореному місцевому каральному органі. Службу на окупантів продовжують і нині.

Двох жінок обвинувачують у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Також працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо працівниці правоохоронного органу за Сватівського району Луганщини. Вона так само вирішила перейти на бік росіян та почала служити у місцевій окупаційній поліції.

Її обвинувачують у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Завершено розслідування та направлені до суду обвинувачення щодо двох псевдосуддів «днр».

Колишній працівник Теруправління Державної судової адміністрації в Донецькій області, з початком тимчасової окупації у 2014 році почав будувати кар’єру судді. Він обіймав посади так званого судді військового та військово-польового судів псевдореспубліки «днр». А з 2019 року обійняв посаду «заступника голови донецького гарнізонного військового суду днр».

Керівниця апарату Старобешівського районного суду Донецької області також у 2014 році підтримала ідею «руського міра». Жінка активно сприяла становленню та забезпечує функціонування окупаційної судової системи. Згодом фігурантка обійняла посаду «судді верховного суду днр».

У 2023 році обвинувачені призначені на свої посади на підставі наказу президента рф та, за наявною інформацією, отримали паспорти громадян рф.

Двоє фігурантів обвинувачуються у колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Скеровано до суду обвинувальні акти щодо двох колишніх керівників одного з відділень пожежно-рятувальної частини міста Лиман у Донецькій області, які перейшли на «службу» до загарбників, а після звільнення втекли за окупантами.

У 2022 році начальник та командир рятувального відділення державної пожежно-рятувальної частини у Донецькій області залишилися на тимчасово окупованій території міста.

Вони підтримали загарбників та обійняли керівні посади у так званому «рятувальному відділенні 79 пожежно-рятувальної частини днр».

Двоє ексрятувальників обвинувачуються у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За колабораціонізм та дезертирство судитимуть прикордонника з Луганщини, який у 2022 році втік зі свого підрозділу та залишився у Старобільському районі під тимчасовою окупацією росіян. Загарбники запропонували йому посаду у так званій «55 пожежно-рятувальної частини мнс лнр».

Обвинувальний акт щодо нього направлено до суду за статтями колабораціонізму та дезертирства (ч. 7 ст. 111-1, ч. 4 ст. 408 КК України).

Працівники ДБР заочно повідомили про підозру прикордоннику з Вовчанська, який після початку російського повномасштабного вторгнення до України перейшов до лав окупантів.

Чоловік проходив службу у складі прикордонного загону в Вовчанську на Харцівщині. Коли почалася повномасштабна війна він дезертирував та приєднався до агресорів.

Йому заочно повідомлено про підозру у дезертирстві та державній зраді (ч. 4 ст. 408, ч. 2 ст. 111 КК України).

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Херсонська обласні прокуратури, Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону та Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам

Джерело

За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами Бюро суд виніс вирок стосовно двох зрадників, завершено розслідування та направлено до суду матеріали щодо 14 перебіжчиків, про підозру повідомлено ще одній особі.

За матеріалами ДБР Біляївський районний суд Одеської області визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) колишнього правоохоронця з окупованого Генічеська на Херсонщині. Після захоплення міста у 2022 році чоловік отримав від окупантів посаду начальника дільничних інспекторів.

Колишній правоохоронець агітував до переходу на бік ворога колег та знайомих, виконував незаконні вказівки окупаційної влади, організовував рейди з пошуку людей, що чинили спротив загарбникам.

Рішенням суду йому заочно призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна.

Також 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав ексначальник сектору правоохоронного органу Старобільського району Луганської області з Біловодська. Колишнього правоохоронця суд визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

У березні 2022 року правоохоронець відмовився виконувати наказ керівництва про евакуацію з міста, пройшов співбесіду з представниками окупаційної влади та добровільно вступив на «службу» до так званого «Біловодського райвідділу внутрішніх справ мвс лнр».

Фігурант працює за російським законодавством, отримав вогнепальну зброю для несення «служби» та виконує злочинні накази представників псевдореспубліки «лнр».

Довічне ув’язнення загрожує колишній очільниці Генічеського райсуду, яка здала фсб дані колег та місцевих силовиків. Досудове розслідування щодо неї ДБР завершило у співпраці з СБУ. Обвинувальний акт за державну зраду та колабораціонізм направлено до суду (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Жінка працювала в судовій системі України з 2009 року. Після захоплення частини Херсонської області суддя одразу пішла на співпрацю окупантами та почала здавати цінну інформацію ворожим спецслужбам.

Представникам фсб вона передала дані колег – працівників райсуду, поліцейських та працівників ТЦК та СП. Жінка доповідала спецслужбам рф про земляків, які залишились в окупації, але мали проукраїнські погляди. За її донесеннями окупанти затримували багатьох патріотів.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування у справі колишньої працівниці оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Херсонській області, яка у захопленому місті влаштувалась на «службу» до агресорів.

Обвинувальний акт за статтею державної зради направлено до суду (ч. 2 ст. 111 КК України).

При окупантах вона обійняла посаду старшого помічника начальника так званого «центру управління в кризових ситуаціях» в Херсоні. Жінка не тільки виконувала покладені на неї окупаційною владою функції, а й виступала «обличчям» фейкового «мнс» у сюжетах пропагандистського телебачення.

Після звільнення Херсона вона втекла на непідконтрольні Україні території та продовжує працювати на окупаційну владу.

За матеріалами ДБР судитимуть зрадника, який очолив окупаційну поліцію в Приморську Запорізької області. Обвинувальний акт направлено до суду за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

На співпрацю з окупантами колишній правоохоронець пішов ще на початку повномасштабного вторгнення. Вже у квітні-травні 2022 року представники окупаційної влади Бердянського району запропонували йому посаду начальника у незаконному силовому органі в захопленому Приморську. Наразі він продовжує слугувати окупантам.

Скеровано до суду обвинувачення щодо екскерівника ДП «Скадовське досвідне лісомисливське господарство», який перейшов на бік ворога та на користь окупантів контролює лісове господарство на тимчасово окупованій території Херсонщини.

У 2022 році, одразу після захоплення Скадовська, керівник лісгоспу пішов на співпрацю з окупаційною владою. Він передав майно та лісовий фонд очолюваного підприємства ворогу, за що отримав посаду директора у незаконно створеній окупантами установі.

Він обвинувачується у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Перед судом постануть перебіжчики з так званого «експертно-криміналістичного центру» з Херсону. Один з обвинувачуваних – колишній правоохоронець. Він влаштувався до фейкового криміналістичного центру окупантів та отримав посаду заступника начальника.

Другий фігурант не маючи відповідного досвіду став працювати у криміналістичному центрі експертом по наркотичним речовинам.

Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), другий фігурант – у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишнього командира корвету «Придніпров’я», який зрадив Україну.

Обвинувальний акт направлено до суду за статтею державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України)

У 2014 році український офіцер відмовився передислоковуватися до Одеси та присягнув на вірність окупаційним військам. Він продовжив службу у російському чорноморському флоті на посаді командира підводного човна «Колпино» 4 окремої бригади чорноморського флоту рф та воює проти України.

До суду направлені обвинувальні акти щодо двох співробітниць Державної міграційної служби із селища Мілове Луганської області.

Після повномасштабного вторгнення російських військ вони залишилися на окупованій території та почали активно співпрацювати із загарбниками. Вони склали присягу окупаційній владі та отримали посади у новоствореному місцевому каральному органі. Службу на окупантів продовжують і нині.

Двох жінок обвинувачують у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Також працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо працівниці правоохоронного органу за Сватівського району Луганщини. Вона так само вирішила перейти на бік росіян та почала служити у місцевій окупаційній поліції.

Її обвинувачують у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Завершено розслідування та направлені до суду обвинувачення щодо двох псевдосуддів «днр».

Колишній працівник Теруправління Державної судової адміністрації в Донецькій області, з початком тимчасової окупації у 2014 році почав будувати кар’єру судді. Він обіймав посади так званого судді військового та військово-польового судів псевдореспубліки «днр». А з 2019 року обійняв посаду «заступника голови донецького гарнізонного військового суду днр».

Керівниця апарату Старобешівського районного суду Донецької області також у 2014 році підтримала ідею «руського міра». Жінка активно сприяла становленню та забезпечує функціонування окупаційної судової системи. Згодом фігурантка обійняла посаду «судді верховного суду днр».

У 2023 році обвинувачені призначені на свої посади на підставі наказу президента рф та, за наявною інформацією, отримали паспорти громадян рф.

Двоє фігурантів обвинувачуються у колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Скеровано до суду обвинувальні акти щодо двох колишніх керівників одного з відділень пожежно-рятувальної частини міста Лиман у Донецькій області, які перейшли на «службу» до загарбників, а після звільнення втекли за окупантами.

У 2022 році начальник та командир рятувального відділення державної пожежно-рятувальної частини у Донецькій області залишилися на тимчасово окупованій території міста.

Вони підтримали загарбників та обійняли керівні посади у так званому «рятувальному відділенні 79 пожежно-рятувальної частини днр».

Двоє ексрятувальників обвинувачуються у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За колабораціонізм та дезертирство судитимуть прикордонника з Луганщини, який у 2022 році втік зі свого підрозділу та залишився у Старобільському районі під тимчасовою окупацією росіян. Загарбники запропонували йому посаду у так званій «55 пожежно-рятувальної частини мнс лнр».

Обвинувальний акт щодо нього направлено до суду за статтями колабораціонізму та дезертирства (ч. 7 ст. 111-1, ч. 4 ст. 408 КК України).

Працівники ДБР заочно повідомили про підозру прикордоннику з Вовчанська, який після початку російського повномасштабного вторгнення до України перейшов до лав окупантів.

Чоловік проходив службу у складі прикордонного загону в Вовчанську на Харцівщині. Коли почалася повномасштабна війна він дезертирував та приєднався до агресорів.

Йому заочно повідомлено про підозру у дезертирстві та державній зраді (ч. 4 ст. 408, ч. 2 ст. 111 КК України).

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Херсонська обласні прокуратури, Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону та Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам

Джерело

За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами Бюро суд виніс вирок стосовно двох зрадників, завершено розслідування та направлено до суду матеріали щодо 14 перебіжчиків, про підозру повідомлено ще одній особі.

За матеріалами ДБР Біляївський районний суд Одеської області визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) колишнього правоохоронця з окупованого Генічеська на Херсонщині. Після захоплення міста у 2022 році чоловік отримав від окупантів посаду начальника дільничних інспекторів.

Колишній правоохоронець агітував до переходу на бік ворога колег та знайомих, виконував незаконні вказівки окупаційної влади, організовував рейди з пошуку людей, що чинили спротив загарбникам.

Рішенням суду йому заочно призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна.

Також 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав ексначальник сектору правоохоронного органу Старобільського району Луганської області з Біловодська. Колишнього правоохоронця суд визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

У березні 2022 року правоохоронець відмовився виконувати наказ керівництва про евакуацію з міста, пройшов співбесіду з представниками окупаційної влади та добровільно вступив на «службу» до так званого «Біловодського райвідділу внутрішніх справ мвс лнр».

Фігурант працює за російським законодавством, отримав вогнепальну зброю для несення «служби» та виконує злочинні накази представників псевдореспубліки «лнр».

Довічне ув’язнення загрожує колишній очільниці Генічеського райсуду, яка здала фсб дані колег та місцевих силовиків. Досудове розслідування щодо неї ДБР завершило у співпраці з СБУ. Обвинувальний акт за державну зраду та колабораціонізм направлено до суду (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Жінка працювала в судовій системі України з 2009 року. Після захоплення частини Херсонської області суддя одразу пішла на співпрацю окупантами та почала здавати цінну інформацію ворожим спецслужбам.

Представникам фсб вона передала дані колег – працівників райсуду, поліцейських та працівників ТЦК та СП. Жінка доповідала спецслужбам рф про земляків, які залишились в окупації, але мали проукраїнські погляди. За її донесеннями окупанти затримували багатьох патріотів.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування у справі колишньої працівниці оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Херсонській області, яка у захопленому місті влаштувалась на «службу» до агресорів.

Обвинувальний акт за статтею державної зради направлено до суду (ч. 2 ст. 111 КК України).

При окупантах вона обійняла посаду старшого помічника начальника так званого «центру управління в кризових ситуаціях» в Херсоні. Жінка не тільки виконувала покладені на неї окупаційною владою функції, а й виступала «обличчям» фейкового «мнс» у сюжетах пропагандистського телебачення.

Після звільнення Херсона вона втекла на непідконтрольні Україні території та продовжує працювати на окупаційну владу.

За матеріалами ДБР судитимуть зрадника, який очолив окупаційну поліцію в Приморську Запорізької області. Обвинувальний акт направлено до суду за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

На співпрацю з окупантами колишній правоохоронець пішов ще на початку повномасштабного вторгнення. Вже у квітні-травні 2022 року представники окупаційної влади Бердянського району запропонували йому посаду начальника у незаконному силовому органі в захопленому Приморську. Наразі він продовжує слугувати окупантам.

Скеровано до суду обвинувачення щодо екскерівника ДП «Скадовське досвідне лісомисливське господарство», який перейшов на бік ворога та на користь окупантів контролює лісове господарство на тимчасово окупованій території Херсонщини.

У 2022 році, одразу після захоплення Скадовська, керівник лісгоспу пішов на співпрацю з окупаційною владою. Він передав майно та лісовий фонд очолюваного підприємства ворогу, за що отримав посаду директора у незаконно створеній окупантами установі.

Він обвинувачується у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Перед судом постануть перебіжчики з так званого «експертно-криміналістичного центру» з Херсону. Один з обвинувачуваних – колишній правоохоронець. Він влаштувався до фейкового криміналістичного центру окупантів та отримав посаду заступника начальника.

Другий фігурант не маючи відповідного досвіду став працювати у криміналістичному центрі експертом по наркотичним речовинам.

Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), другий фігурант – у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишнього командира корвету «Придніпров’я», який зрадив Україну.

Обвинувальний акт направлено до суду за статтею державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України)

У 2014 році український офіцер відмовився передислоковуватися до Одеси та присягнув на вірність окупаційним військам. Він продовжив службу у російському чорноморському флоті на посаді командира підводного човна «Колпино» 4 окремої бригади чорноморського флоту рф та воює проти України.

До суду направлені обвинувальні акти щодо двох співробітниць Державної міграційної служби із селища Мілове Луганської області.

Після повномасштабного вторгнення російських військ вони залишилися на окупованій території та почали активно співпрацювати із загарбниками. Вони склали присягу окупаційній владі та отримали посади у новоствореному місцевому каральному органі. Службу на окупантів продовжують і нині.

Двох жінок обвинувачують у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Також працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо працівниці правоохоронного органу за Сватівського району Луганщини. Вона так само вирішила перейти на бік росіян та почала служити у місцевій окупаційній поліції.

Її обвинувачують у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Завершено розслідування та направлені до суду обвинувачення щодо двох псевдосуддів «днр».

Колишній працівник Теруправління Державної судової адміністрації в Донецькій області, з початком тимчасової окупації у 2014 році почав будувати кар’єру судді. Він обіймав посади так званого судді військового та військово-польового судів псевдореспубліки «днр». А з 2019 року обійняв посаду «заступника голови донецького гарнізонного військового суду днр».

Керівниця апарату Старобешівського районного суду Донецької області також у 2014 році підтримала ідею «руського міра». Жінка активно сприяла становленню та забезпечує функціонування окупаційної судової системи. Згодом фігурантка обійняла посаду «судді верховного суду днр».

У 2023 році обвинувачені призначені на свої посади на підставі наказу президента рф та, за наявною інформацією, отримали паспорти громадян рф.

Двоє фігурантів обвинувачуються у колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Скеровано до суду обвинувальні акти щодо двох колишніх керівників одного з відділень пожежно-рятувальної частини міста Лиман у Донецькій області, які перейшли на «службу» до загарбників, а після звільнення втекли за окупантами.

У 2022 році начальник та командир рятувального відділення державної пожежно-рятувальної частини у Донецькій області залишилися на тимчасово окупованій території міста.

Вони підтримали загарбників та обійняли керівні посади у так званому «рятувальному відділенні 79 пожежно-рятувальної частини днр».

Двоє ексрятувальників обвинувачуються у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За колабораціонізм та дезертирство судитимуть прикордонника з Луганщини, який у 2022 році втік зі свого підрозділу та залишився у Старобільському районі під тимчасовою окупацією росіян. Загарбники запропонували йому посаду у так званій «55 пожежно-рятувальної частини мнс лнр».

Обвинувальний акт щодо нього направлено до суду за статтями колабораціонізму та дезертирства (ч. 7 ст. 111-1, ч. 4 ст. 408 КК України).

Працівники ДБР заочно повідомили про підозру прикордоннику з Вовчанська, який після початку російського повномасштабного вторгнення до України перейшов до лав окупантів.

Чоловік проходив службу у складі прикордонного загону в Вовчанську на Харцівщині. Коли почалася повномасштабна війна він дезертирував та приєднався до агресорів.

Йому заочно повідомлено про підозру у дезертирстві та державній зраді (ч. 4 ст. 408, ч. 2 ст. 111 КК України).

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Херсонська обласні прокуратури, Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону та Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам

Джерело