Фейк: Українські біженці осквернили берлінську мечеть
У коментарі StopFake представники мечеті заявили, що новина про осквернення – фейк. Агітпроп послався на німецькомовний «новинний ресурс» Berliner-wochenzeitung, який має всі ознаки підробленого медіа.
Кремлівські ЗМІ та користувачі соцмереж поширюють інформацію про те, що українські біженці нібито осквернили мечеть у Берліні. Агітпроп пише, що українці підкинули свинячу голову, загорнуту у прапор Палестини з написом «Україна підтримує Ізраїль». У таких новинах посилаються на німецькомовний новинний ресурс Berliner-wochenzeitung, який і опублікував фейкові фотографії інциденту.
«Співробітники мечеті Berliner Moschee виявили усередині храму свинячу голову, загорнуту у прапор Палестини з написом: «Україна підтримує Ізраїль». Знахідка, ймовірно, була закинута всередину храму вночі через вікно», – пишуть користувачі.
Скриншот — facebook.com Скриншот сайту Правда.Ру
Після поширення такої інформації StopFake перевірив, чи справді в Німеччині стався такий інцидент за участі українських біженців. Як і слід було очікувати, пропагандисти просто вигадали новину.
«Новинний ресурс» Berliner-wochenzeitung, який виступив першоджерелом фейкової новини, не має жодного стосунку до ЗМІ. На ньому загалом розміщено не більше 50 матеріалів (станом на 5 липня), перший з’явився лише за кілька тижнів до публікації про «інцидент» у мечеті – 18 червня.
Скриншот першої публікації сайту Berliner-wochenzeitung
На сторінці цього «ЗМІ» також неможливо знайти жодних відомостей про редакцію, місцезнаходження та контактну інформацію, які зазвичай вказують справжні медіа. Не дивно, що саме цей ресурс і було використано агітпропом як джерело для фейку, що підриває імідж українців та провокує напруженість з іншими громадами у Берліні.
StopFake зв’язався з берлінською мечеттю (Die Berliner Moschee), яку нібито осквернили, щоб з’ясувати деталі події. Імам мечеті Амір Азіз (Amir Aziz) повідомив, що такого інциденту не було.
«Нещодавні новини про свинячу голову та палестинський прапор, нібито залишені в нашій мечеті, виявилися фейком», – написав він StopFake.
Центр протидії дезінформації, який також перевіряв новину агітпропу, верифікував інформацію у Посольстві України в Німеччині та МЗС України. Їм повідомили, що до поліції Берліна не надходили скарги щодо такого «інциденту». Раніше StopFake спростовував інформацію про те, що українські біженці нібито спалили будинок німців, намагаючись спалити російських прапор.