Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує

Про податкову знижку: до кінця поточного року можна засвідчити свої витрати, щоб повернути частину коштів за 2023 рік

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що фізичні особи мають можливість отримати податкову знижку за витратами, здійсненими у 2023 році.

Для цього по 31 грудня 2024 року включно необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація).

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступний рік. Тобто засвідчити свої витрати, аби повернути частину коштів за 2023 рік, можна лише до кінця поточного року.

Податкову знижку за витратами 2024 року фізичні особи зможуть отримати у 2025 році.

Право на податкову знижку визначено ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (податок) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Кодексом (п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень                 п. 164.6 ст. 164 Кодексу, крім випадку, визначеного п.п. 166.4.4 п. 166.4 ст. 166 Кодексу.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача)), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу).

Копії зазначених у п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом (абзац перший п.п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 Кодексу).

До податкової знижки можна включити витрати, зокрема:

– частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

– сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;

– страхові платежі за договором довгострокового навчання;

– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– суми витрат на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

– суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу;

– суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб);

– суми витрат на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;

– суми витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.

З метою отримання права на податкову знижку платник податків подає податкову декларацію до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку.

Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (із змінами) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (із змінами).

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Право громадян на податкову знижку»

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує.

Днями за участі начальника Яворівської ДПІ  Головного управління ДПС у  Львівській області Петра Шота відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Право громадян на податкову знижку».

Громадяни отримали відповіді на питання щодо способів подачі податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), граничних строків подання, підстав для подання, граничного строку сплати податкових зобов’язань, визначених у декларації та щодо права на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податківець нагадав про можливості реалізувати своє право на податкову знижку,а саме: заповнити та до 31 грудня 2024 року включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи та , що з метою створення комфортних умов для платників податків – фізичних осіб та спрощення процедури подання декларації про майновий стан і доходи, діє сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» у приватній частині Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua/).

Сучасний сервіс Електронний кабінет дозволяє взаємодіяти з податковою службою дистанційно, без особистих візитів до служби. В умовах сучасних викликів функціонал Е-кабінету постійно оновлюється з урахуванням потреб платників. Тож закликаємо користуватись Електронним кабінетом та впевнитись у перевагах дистанційного формату спілкування з податковими органами.

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.

Про подання фізичними особами податкової декларації про майновий стан і доходи під час тренінгу

У  Центрі обслуговування платників Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області (далі – Яворівська ДПІ) проведено тренінг для платників податків з питань реалізації громадянами права на отримання податкової знижки шляхом подання декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік.

Фахівці Яворівської ДПІ розповіли про можливість реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року шляхом заповнення та подання за місцем реєстрації декларації про майновий стан та доходи до 31 грудня 2024 року включно.

В ході заходу присутнім надано практичну допомогу по заповненню декларацій про майновий стан і доходи на отримання податкової знижки громадянам, які понесли витрати на страхові внески за договорами довгострокового страхування життя.

Під час тренінгу кожен платник мав змогу отримати відповіді на свої запитання, а також друковану продукцію інформаційно-роз’яснювального характеру.

Електронні сервіси ДПС для зручності платникам податків

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує про необхідність дотримання платниками податків вимог чинного законодавства стосовно забезпечення своєчасності сплати податків, зборів і платежів та єдиного внеску.

З метою задоволення потреб платників Державна податкова служба постійно працює над розвитком сучасних електронних сервісів.

Повідомлення про наявність податкового боргу та необхідність його сплати платники можуть отримати в Електронному кабінеті https://cabinet.tax.gov.ua, мобільному застосунку «Моя податкова» та чатботі InfoTAX.

В меню Електронного кабінету «Стан розрахунків з бюджетом» платникам доступна наступна інформація:

– зведена інформація по кожному виду платежу та інформація по кожному виду податку в розрізі проведених операцій,

– перегляд даних,

– вивантаження зведеної інформації (.xls),

– реквізити для сплати податку (платежу);

Крім того, для фізичних осіб в Електронному кабінеті наявна можливість сплати податків, зборів, платежів з використанням запропонованих платіжних систем або QR-кодом.

Також фізичні особи можуть сплатити податки за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова» у вкладці «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Послуги».

Додатково інформуємо, що з 1 травня 2024 року платники податків мають можливість  отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом та цільовими фондами за даними органів ДПС:

– за будь-який рік, поточний рік та минулі роки окремо;

– з розрахунком пені на суму наявного податкового боргу на день звернення платника;

– з підписом/без підпису посадової особи контролюючого органу.

Електронний кабінет – зручно, швидко та доступно

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує що в ІКС «Електронний кабінет» запроваджено електронний сервіс з використанням якого платники мають можливість доступу у режимі реального часу до даних інтегрованих карток із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до пункту меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету, після ідентифікації відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату та надається можливість сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти або за допомогою QR-коду. Для того щоб здійснити сплату, необхідно:

  1. Увійти до приватної частини Електронного кабінету.
  2. Обрати режим «Стан розрахунків з бюджетом».
  3. Обрати податок, який необхідно сплатити, та одну з платіжних систем.
  4. Завершити заповнення платіжного документа.
  5. Сплатити податок.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» та через а стосунок «Моя податкова»: 

https://t.me/infoTAXbot 

Підписуйтеся на канали інформування ДПС : 

https://t.me/tax_gov_ua 

facebook.com/TaxUkraine/ 

youtube.com/TaxUkraine 

 

Алгоритм анулювання Дія.Підпис

Яворівська ДПІ Головного управління  ДПС у Львівській обасті нагадує, що для коректної роботи у режимі “Введення звітності” Електронного кабінету,  платник повинен мати один чинний електронний цифровий підпис.
У разі необхідності анулювання Дія.Підпис в застосунку Дія рекомендуємо скористатись наступним алгоритмом:
1. Послідовно натиснути “Меню/Дія.Підпис” та обрати “Деактивувати Дія.Підпис”.
2. Послідовно натиснути “Меню/Підключені пристрої” та обрати “Видалити усі”.
3. Натиснути “Меню” та обрати “Вийти”.
Остаточно впевнитися, що всі сертифікати анульовано можна за посиланням: https://ca.diia.gov.ua/certificates-search . Для цього необхідно:
1. Обрати розділ “За реквізитами власника”.
2. Обрати параметр “Код платника податків”.
3. Вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків та натиснути пошук.

 

Підприємець використовує у своїй діяльності РРО та планує перейти на використання програмного РРО. Чи потрібно скасовувати реєстрацію РРО при переході на ПРРО?

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до п. 1 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 547) реєстрація реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО (далі – ПРРО) вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився.
Законодавчо не передбачено обмежень на використання поряд з РРО також і ПРРО. Суб’єкт господарювання може самостійно обрати для використання РРО або ПРРО.

Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення замість РРО використовувати ПРРО, то при переході на ПРРО скасовується реєстрація РРО.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на вебпорталі  ДПС України.

Про подання заяви щодо періоду щорічної відпустки платником єдиного податку першої та другої груп з метою звільнення від сплати єдиного податку

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі – ЕРЛН), якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Згідно з п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з ЕРЛН подається за заявою у довільній формі.

Абзацом першим п. 42 прим. 1.2 ст. 42 прим. 1 ПКУ визначено, що Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Доступ до приватної частини Електронного кабінету (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою вебсторінкою користувача, надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої та другої груп, яка не використовує працю найманих осіб, скориставшись меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету має можливість надіслати до контролюючого органу лист, який містить заяву довільної форми щодо періоду щорічної відпустки або терміну тимчасової втрати працездатності зі сканованою копією витягу з ЕРЛН (далі – Заява). Форма підготовки такої кореспонденції передбачає заповнення або вибір із запропонованих наступних реквізитів:

код ДПІ, до якого відправляється лист;

тип документа;

тематика звернення;

короткий зміст листа;

сканований документ, який необхідно завантажити (файл у форматі pdf загальним розміром до 5 МБ).

Протягом одного робочого дня після надсилання Заяви її автора буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в органі ДПС, до якого вона направлена. Інформацію щодо отримання та реєстрації Заяви в органі ДПС платник може переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.

Джерело