Єпископ Собіло: «Візит кардинала Пароліна нагадує про важливість витривалої молитви»

Єпископ Собіло: «Візит кардинала Пароліна нагадує про важливість витривалої молитви»

Візит кардинала П’єтро Пароліна до України свідчить про те, що наша країна залишається в серці Святішого Отця, а дипломатичні зусилля Святого Престолу, спрямовані на встановлення справедливого миру, не припиняються. На це вказує єпископ Ян Собіло, нагадуючи, що за останнє десятиліття Держсекретар Ватикану вже двічі відвідував Україну. Зокрема, він започаткував кампанію «Папа для України», яка була спрямована на людей, що найбільше постраждали від нападу на Донецьк і Луганськ.

«Ми не повинні забувати, що війна в Україні триває від 2014 року», – сказав єпископ Запоріжжя в інтерв’ю Радіо Ватикану. Він додає, що останні два з половиною роки були «справжньою Хресною дорогою, яку проходить весь український народ». Він вказує на два особливі моменти п’ятиденного візиту кардинала Пароліна – візит до Одеси та молитву в Бердичеві.

«Окупанти були на сто відсотків переконані, що захоплять Одесу з боку Чорного моря, що їм вдасться зробити це дуже швидко і таким чином повністю відрізати Україну від виходу до моря. Тим часом, незважаючи на жорстокі обстріли, цей план не вдався, хоча руйнування в цьому прекрасному місті дуже великі», – розповів єпископ Собіло. Він нагадує, що Одеса – портове місто з великими культурними традиціями, відоме своїми чудовими концертами, населене людьми багатьох національностей, яке дуже постраждало за два роки повномасштабної війни і продовжує страждати, оскільки атаки і обстріли не припиняються. «Візит кардинала Пароліна – це нагорода цьому героїчному місту, яке відстояло людську гідність, захистило велику культуру і мирне співіснування людей різних національностей», – підкреслив єпископ Собіло, назвавши Одесу «містом з характером».

Другим важливим етапом візиту Держсекретаря Ватикану є недільний візит до святині Матері Божої Скапулярію в Бердичеві. Він розташований в Житомирській області, на захід від Києва, і є місцем паломництва, куди з’їжджаються вірні з усієї України, а також з інших країн. «У цій місцевості завжди проживало багато католиків. За часів Сталіна багато з них були депортовані до Казахстану, а потім не змогли повернутися до своїх домівок, а отримали наказ оселитися за 500 кілометрів від них. Тому багато людей з Житомирщини, які повернулися із заслання, оселилися в запорізьких степах і принесли з собою на схід України традиційну марійність і вірність здоровій католицькій традиції», – розповідає єпископ Запоріжжя. Він нагадує, що Бердичівська Богородиця є покровителькою України. Саме тут латинські єпископи України в єдності зі Святішим Отцем здійснили акт ввірення своєї батьківщини Непорочній.

«Візит кардинала Пароліна до всеукраїнської святині нагадує нам про важливість витривалої молитви, якої ми особливо потребуємо в цей час війни», – каже єпископ Собіло. «Кардинал Паролін вміє поєднувати у своєму серці Божі речі з нашими заплутаними людськими справами. Тому ми розраховуємо, що його присутність підтримає наш дух і стане кроком до миру», – підкреслив єпископ Запорізький. Він зазначив, що провідником під час візиту Держсекретаря Ватикану є місцевий нунцій, який приймає кардинала Пароліна в нунціатурі в Києві і всюди його супроводжує. «Архієпископ Вісвальдас Кульбокас – відважна людина і має серце для України. Представник Папи не покинув Київ, коли на місто напали, а залишився, щоб служити і допомагати. Крім нього, залишився тільки польський посол, всі інші евакуювалися», – розповідає єпископ Ян, вказуючи на те, що українці цінують це свідчення хоробрості. Єпископ Запоріжжя, яке знаходиться на лінії фронту, підкреслює, що візит кардинала Пароліна є великим закликом до миру: «Ми наполегливо молимося. Велика жертва повинна привести до великої перемоги в Бозі».

Джерело: Римсько-Католицька Церква в Україні

Джерело