Нікарагуа: після вигнання єпископа Альвареса в єпархії відбулись перші свячення
Після перебування під різними формами домашнього арешту з серпня 2022 року єпископ Матагальпи, Нікарагуа, Роландо Альварес був засуджений до 26 років ув’язнення 10 лютого 2023 року за звинуваченням у «зраді батьківщини» диктатурою президента Даніеля Ортеги. Відповідно до угоди з Ватиканом, Альварес був звільнений із в’язниці майже через рік і засланий до Риму 14 січня.
Тепер, вперше після того, як Альварес був вигнаний і поки він все ще є пастирем своєї отари, один священник і сім дияконів були висвячені за його відсутності президентом Єпископської конференції Нікарагуа та єпископом Хінотеги, Карлосом Енріке Еррера, 20 липня у катедрі Матагальпи, пише CNA.
Як повідомляє «Diocese Media-TV Merced», телеканал єпархії Матагальпа, Еррера відслужив літургію в катедрі Святого Апостола Петра в Матагальпі, де він висвятив одного священника та шістьох дияконів.
За даними нікарагуанської газети «Mosaico», це перше висвячення після вигнання Альвареса до Риму.
Газета також підтвердила, що єпархія Матагальпи втратила 25 із 60 священників, які вона мала у 2020 році, більшість із яких були заарештовані або вислані диктатурою Ортеги та його дружини, віце-президента Росаріо Мурільо.
«Проповідуйте царство Христа по всій землі»
У своїй проповіді, в якій він не згадав про Альвареса, єпископ Хінотеги наголосив, що «для нас, як Церкви, завжди є причиною радості те, що Бог продовжує благословляти нас цими братами, які добровільно вирішили віддати себе Господу».
«Ми не можемо не відчувати великого смутку, тому що ми повинні визнати, що, хоча є люди, які хочуть почути хороші речі, бракує тих, хто відданий проголошенню доброї новини та свідченню», – зазначив він.
«Церква народилася з цією метою: поширювати Царство Христа по всій землі, на славу Бога Отця, і таким чином зробити всіх людей учасниками спасенного відкуплення, і через це спрямувати весь всесвіт до Христа», — сказав він.
Лише згадка про Альвареса або прохання про молитву за нього під час його довгих випробувань може призвести до арешту диктатурою, що сталося в грудні 2023 року з єпископом Сіуни Ісідоро Мора, якого також було заслано до Риму в січні цього року.
Хто такий Альварес?
Роландо Альварес, єпископ Матагальпи та апостольський адміністратор Естелі, є відомим захисником прав людини та критиком диктатури Нікарагуа, яка з 2018 року посилила переслідування Католицької Церкви в країні.
Скасування юридичного статусу та експропріація активів «Radio María Nicaragua» 9 липня стало останнім нападом, здійсненим режимом.
Починаючи з 4 серпня 2022 року спецназ режиму не дозволив Альваресу покинути свою резиденцію разом із деякими священниками, семінаристами та мирянином.
Через два тижні, коли у них майже закінчилася їжа, поліція увірвалася в будинок і викрала його в Манагуа, де його помістили під домашній арешт.
9 лютого 2023 року за угодою з Державним департаментом США 222 політичних в’язнів, включаючи священників і семінаристів, були депортовані режимом Ортеги до Сполучених Штатів. Альварес міг бути в літаку, який прямував на свободу, але відмовився.
За словами Фелікса Марадіага, одного зі звільнених політв’язнів, єпископ відмовився, тому що «він не міг залишити своїх людей. Тому що він мав дати приклад, жертовне свідчення» 37 політичним в’язням, які все ще перебувають у в’язниці. Марадіага сказав, що єпископ тоді заявив: «Я не піду, доки всі в’язні не будуть звільнені».
Після швидкого фіктивного суду наступного дня диктатура засудила єпископа до 26 років ув’язнення, відправивши його до в’язниці Ла Модело, де утримуються політичні в’язні диктатури.
Після посередництва Ватикану в січні його нарешті депортували до Риму. За словами Хосе Антоніо Каналеса, єпископа Данлі в Гондурасі, який мав нагоду спілкуватися з Альваресом, коли той був у Римі, нікарагуанський прелат «дуже жвавий, сповнений надії та оптимізму».
З моменту прибуття до Риму в січні Альварес не робив публічних заяв. Однак, за словами Каналеса, це мовчання не було нав’язане йому, а скоріше «це його особисте рішення мати час для себе, подумати про своє життя, але все добре».