Йти за силою та впевненістю!
«Люди можуть змінюватись! Було б тільки бажання. Немає такого: я не можу, є тільки — я не хочу», — впевнений курсант факультету безпеки державного кордону Національної академії Державної прикордонної служби України Ростислав. Шлях офіцера обрав, бо впевне
Розумний, амбітний, енергійний 24-річний Ростислав — справжній приклад лідера нової формації. Хлопець проходить службу в Державній прикордонній службі України з 2019 року. Попри молодий вік, продемонстрував високі організаційні якості, вміння мотивувати та вести за собою людей. Бувши військовослужбовцем за контрактом, Ростислав не полишав мрії стати офіцером і у 2021 році вступив до прикордонного вишу. З перших днів навчання курсант добре зарекомендував себе, а сьогодні — посідає перше місце у внутрішньому рейтингу вишу, який складається за результатами навчання, військової дисципліни, участі в громадському житті навчального закладу. Ростислав — учасник збірної команди академії з рукопашного бою, спортивний організатор факультету, читає багато книг з психології, пише наукові статті, бере участь в різноманітних конкурсах та програмах.
Як відмінника навчання, спортсмена, особистість з активною життєвою позицією, Ростислава відмітили та направили на курси молодших командирів, які проходили в Чехії. У заході брали участь представники 9 країн. «Курси були спрямовані на те, якими якостями має володіти лідер, яким чином може мотивувати своїх підлеглих», — розповідає курсант.
Не просто на словах, а й на практиці Ростислав доводить, що здатен вести за собою, подавати приклад, змінювати людей навколо. Декілька років тому старшого сержанта призначили старшиною групи вишу з невисоким рейтингом: хлопці та дівчата були не згуртовані, відставали у навчанні та дисципліні. «Фактично група була розбита на велику кількість мікрогруп. І кожен робив, що хотів», — згадує Ростислав.
Колектив не сприймав нового старшину, проте майбутній офіцер не здавався та робив все, щоб кожен зрозумів, що вони — команда. «Перші два-три місяці було дуже важко. Але потрібно було показувати своїм прикладом, розумінням, мотивувати до певних дій. Давав кожному можливість діяти, проявляти себе, проте й відповідати за свої вчинки», — розповідає Ростислав. «Доведіть не мені, доведіть собі, що можете змінитися, стати кращою версією себе!», — повторював одногрупникам старший сержант.
Переломним моментом стала підготовка до марш-кидка, який група мала здійснити у військовому екіпіруванні, з автоматами. Такий захід — це не тільки перевірка фізичної підготовки, витривалості та злагодженості, а й змагання між навчальними групами. За декілька тижнів до змагань старшина будив групу на світанку, всі разом вирушали на тренування. Курсанти висловлювали невдоволення, обурювалися, проте бігли. Нагородою за такі зусилля стало не тільки перше місце на змаганнях, а ще й новий рекорд академії, який поставила група Ростислава під час цього марш-кидка.
«Емоції, які всіх нас охопили, не передати словами! Кожен такий момент приводив нас до більшої згуртованості», — згадує Ростислав.
«Військовий підрозділ — це як сім'я. Тут твій добробут залежить від інших, а добробут інших — від тебе!», — саме така філософія тепер панує в колективі Ростислава.
Сьогодні його група вже зовсім не ті розрізнені, недисципліновані молоді люди, якими були ще декілька років тому. Вони дружні та здатні до ефективної командної роботи, а ще вже давно міцно закріпилися серед трійки лідерів у рейтингу найкращих навчальних груп вишу.