Офіс Ватикану видалив онлайн-опитування, яке показало негативну відповідь щодо Синоду про синодальність
На вихідних онлайн-коментатори розкритикували Ватикан за швидке видалення онлайн-опитування, яке дало погану оцінку Синоду про Синодальність.
Опитування, спочатку опубліковане в п’ятницю в акаунті офісу, який забезпечує Синод, у соціальних мережах, запитало: «Чи вважаєте ви, що синодальність як шлях навернення та реформи може посилити місію та участь усіх охрещених?»
Респонденти могли відповісти лише «так» чи «ні», і 88% відповіли негативно.
Низький рівень підтримки синодальності, нової богословської концепції, яка означає подорожувати разом, стався на тлі завершення багаторічного глобального консультаційного процесу, зосередженого на цій темі, а остаточне зібрання відбудеться у Ватикані в жовтні цього року.
Опитування зібрало приблизно 136 000 переглядів на офіційному X-акаунті Секретаріату Синоду. Приблизно 7000 людей віддали свої голоси протягом 24 годин, коли опитування проходило в прямому ефірі на цьому каналі. Ще 780 людей проголосували у Facebook перед закриттям голосування.
У суботу дописи X і Facebook, які відображали остаточні результати, а також супровідні коментарі користувачів соціальних мереж, були видалені з офіційних акаунтів канцелярії Синоду.
Однак деякі користувачі змогли зробити скріншот із результатами опитування, перш ніж канцелярія синоду видалила його. Католики в соціальних мережах розкритикували видалення невтішних результатів – такий крок багато хто назвав лицемірством.
Жовтнева синодальна зустріч у Римі завершить «фазу розпізнавання» Синодального процесу 2021–2024. Перша Ватиканська сесія відбулася в жовтні 2023 року і включала 363 учасники з усього світу.
Синод про Синодальність зазначає, що процес поділяється на три фази: консультація з народом Божим, розпізнавання пастирів і впровадження синодальної Церкви. Це перший Синод в історії Церкви, де миряни мають право голосу.
Протягом свого понтифікату Папа Франциск неодноразово закликав до «Церкви, яка слухає», яка заохочує пастирів і вірних йти і працювати разом, щоб створити Церкву, яка є відкритою, гостинною та місіонерською за своїм світоглядом.
Питання, які обговорювалися на попередній сесії щодо синодальності в жовтні 2023 року, включали жіночий дияконат та залучення ЛГБТК+ до Католицької Церкви.
Друга і остання сесія відбудеться в жовтні і завершить фазу розпізнавання Синоду про Синодальність.
Згідно з веб-сайтом Синоду про Синодальність, очікується, що висновки, які випливуть з цих двох сесій, які «будуть прийняті Римським Понтифіком у спосіб, який він вважає найбільш відповідним», будуть реалізовані в місцевих Церквах.
Генеральний секретаріат Синоду єпископів не відповів на запит CNA щодо коментарів щодо видаленого онлайн-опитування.