30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми
Торгівля людьми – це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Кожен, незалежно від віку, статі, матеріального чи соціального становища, може постраждати від нього.
Задля привернення уваги світової спільноти та підвищення рівня поінформованості населення, у 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.
Відзначення цього дня допомагає привернути увагу до важкого становища осіб, які стали жертвами цього злочину, а також заохотити людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. У сучасному світі торгівлю людьми визнано кримінально-карним злочином, який за рівнем доходів випереджають лише продаж наркотичних речовин та зброї.
Воєнні дії, які відбуваються на території нашої держави підвищують вразливість українців до потрапляння в ситуації торгівлі людьми. З 24 лютого 2022 року, із початком широкомасштабного вторгнення росії на територію України, ризик стати жертвою експлуатації стрімко зріс.
Величезна кількість осіб вимушено виїхали закордон. Переважна більшість, які рятуючи життя покинули Україну – жінки, діти та люди з інвалідністю. Ризики стати жертвою експлуатації за кордоном зростають. Наші співгромадяни, рятуючи своє життя, подекуди виїжджали без відповідно оформлених документів, а після прибуття в іншу країну не були достатнім чином обізнані про необхідність постановки на консульський облік. Така ситуація виступає передумовою до потрапляння в ситуації торгівлі людьми під час працевлаштування, пошуку житла та пересування.
Внутрішньо переміщені особи також є вкрай вразливою категорією для потрапляння в ситуації торгівлі людьми, оскільки під час пошуку роботи або житла, можуть бути піддані різним видам експлуатації.
За матеріалами: Прес-служби БФ «Карітас-Київ»