​​Часто під дописами у соцмережах на сторінках «Укренерго» можна побачити чимало коментарів, зроблених «як під копірку»

​​Часто під дописами у соцмережах на сторінках «Укренерго» можна побачити чимало коментарів, зроблених «як під копірку». У період тривалих вимушених відключень електроенергії, наприклад, писали про «геноцид». Або про міфічний «продаж електроенергії за кордон» – тоді, коли енергосистема переживала період гострого дефіциту після російських обстрілів.
 
Найчастіше такі дописи робляться з порожніх профілів у соцмережах. Це – очевидна ознака несправжності таких сторінок. Хто і навіщо збурює суспільство під час війни – здогадатись нескладно.
 
Технологія імітації «громадської думки» та створення ілюзії «запиту від суспільства», із одночасним приховуванням справжнього ініціатора масових публікацій, називається астротурфінг.
 
Що криється за цим терміном та чому не все «масове» – справді варте уваги і довіри? У цьому допоможе розібратись спільний проект розвитку медіаграмотності від Google та Jigsaw. В Україні він реалізується у співпраці з Центром протидії дезінформації, Vox Ukraine, StopFake, «Детектор Медіа», «Суспільним» та BBC Media Action.
 
 Дивіться відео за посиланням: 
https://www.youtube.com/watch?v=dCUj4xVx47w

Джерело