Блаженніший Святослав оглянув інноваційну екологічну систему обігріву храму свв. Володимира і Ольги
У суботу, 3 серпня, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук здійснив візит у парафію свв. Володимира і Ольги, Північного протопресвітеріату м. Івано-Франківськ. У часі відвідин Патріарх оглянув інноваційний проєкт екологічної системи обігріву найбільшого храму Прикарпаття з використанням теплового насоса ТН-100.
Ідею облаштування храму, площа якого становить 1100 м², інноваційною системою обігріву запропонував колишній ректор ІФНТУНГ, академік — п. Євстахій Крижанівський. Це відбулося 14 грудня 2021 року у рамках візиту Блаженнішого Святослава до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, де був підписаний меморандум про співпрацю між закладом вищої освіти та Івано-Франківською Архієпархією й Екологічним Бюро УГКЦ.
Читайте більше — В університеті нафти й газу завершився візит Блаженнішого Святослава на Прикарпаття
Цього дня на захід прибули Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин, синкел у справах духовенства і священничих родин о. Степан Балагура, учасники, які виконували будівельно-монтажні роботи й працювали над виготовленням теплового насоса, колишній ректор ІФНТУНГ п. Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ п. Ігор Чудик, а також духовенство Архієпархії та представники влади, зокрема голова Івано-Франківської ОВА п. Світлана Онищук й міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків.
Спершу Предстоятеля УГКЦ на церковному подвір’ї зустрів парох — о. Іван Яковлюк, протопресвітер Північний, а відтак у храмі розпочалася пресконференція.
Звертаючись до присутніх, Блаженніший Святослав мовив:
«Сьогодні ми є свідками унікальної події, яка є кульмінацією першого періоду співпраці між нашою Церквою та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу. І ось, наші науковці розпрацювали цей винахід, який ви не просто зможете побачити, але отримаєте звіт про його випробовування. Даний проєкт вже огрівав цей великий храм упродовж минулої зими. Тому ми говоримо не про наукову гіпотезу, а про випробуваний факт нової системи екологічно безпечного способу огрівати велике приміщення. Таким чином, цей проєкт успіху та надії на базі парафії свв. Володимира і Ольги може бути тим досвідом, який пошириться на інші наші установи».
Пізніше до учасників конференції звернувся ініціатор проєкту — п. Євстахій Крижанівський, який детально розповів про етапи реалізації системи обігріву у храмі. Відтак п. Ігор Чудик, ректор університету, подякував Блаженнішому Святославу за благословення й підтримку даної ініціативи, що допомогло втілити її в реальність та зробити храм енергоефективним. У ході звернення п. Ігор озвучив нову ідею щодо створення кількох сонячних електрогенераційних станцій, щоб зробити храм також енергонезалежним.
Своєю чергою Патріарх зазначив, що від співпраці між Церквою й наукою виходить те світло, яке виховує здатність енергоефективно будувати суспільство.
Згодом слова вдячності лунали від о. Івана Яковлюка для творця ідеї — п. Євстахія, а також для Блаженнішого Святослава.
Відтак були зачитана Патріарша грамота для п. Євстахія Крижанівського за сприяння співпраці між науковим співтовариством та Українською Греко-Католицькою Церквою, а також непохитну християнську позицію.
На завершення творці проєкту провели екскурсію для Блаженнішого Святослава й для присутніх гостей, продемонструвавши енергоефективну роботу теплового насоса TH-100.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ