Фейк: Українець намагався переплисти Тису на катері – відео
Інцидент на відео не має жодного стосунку до України, а до мобілізаційного процесу в країні й поготів. Подія сталася на початку серпня в Угорщині, коли патрульний катер, на борту якого був місцевий поліцейський, на великій швидкості врізався в канат.
Користувачі мережі поширюють відеоролик, на якому громадянин України нібито робить спробу незаконного перетину кордону за допомогою легкомоторного катера. В описі відеоролика заявляється, що чоловік у спробі уникнути мобілізації вирішив втекти до Угорщини, перепливши Тису. Проте катер на швидкості влетів у трос і перекинувся. Повідомляється, що інцидент стався неподалік контрольно-пропускного пункту Лоня-Звенкова.
«Ті, хто не хоче гинути за Зеленського, вигадали новий спосіб втечі з України. Цього разу було використано легкомоторний катер, однак і він не зміг врятувати життя чоловіків», – пишуть користувачі мережі, які розповсюджують цей відеоролик.
На відео можна побачити, як легкомоторний катер на великій швидкості влетів у канат. На кадрах добре видно, як від сильного удару плавзасіб перекинувся в повітрі і почав тонути.
Насправді інцидент на відео не має жодного стосунку до України, а до мобілізаційного процесу в країні й поготів.
Подія на відео сталася вранці 3 серпня у медьє Саболч-Сатмар-Берег в Угорщині. Угорські ЗМІ повідомляють, що патрульний катер на великій швидкості врізався в канат. На момент аварії на катері був лише один місцевий поліцейський – він вижив і самостійно доплив до берега.
Угорське видання Szon повідомляє, що аварія сталася через неуважність під час управління, оскільки поліцейському слід було зачекати, поки опуститься трос. Оператор порома, який чекав на свою відправку і став свідком події, розповів журналістам, що він намагався дати знак поліцейському сповільнитися, але той його не помітив або проігнорував.
Українське видання РБК-Україна також звернулося за коментарем до пресслужби Державної прикордонної служби України, де підтвердили, що інцидент стався на території Угорщини.
Раніше StopFake спростовував неправдиву інформацію про те, що український банк нібито пригрозив «ухилянтам» обмеженнями, і їхнє майно почали виставляти на торги.