​​До України повернулась спека, а разом з нею – і вимушені відключення електроенергії

​​До України повернулась спека, а разом з нею – і вимушені відключення електроенергії. Чому уникнути їх не вдається? Причина та ж, що і в попередні місяці: наслідки масованих атак росіян на енергооб’єкти у березні-червні цього року. Втрачені 9 гігават потужності зруйнованих або пошкоджених теплових та гідроелектростанцій поки вдалося відновити лише частково, тому зі збільшенням споживання у спеку – зростає і дефіцит в енергосистемі.

У коментарях до повідомлень про повернення обмежень часто бачимо запитання: чому відключення застосовуються у вечірні години, якщо температурний пік припадає на день? Насправді, час найвищої температури повітря і найбільшого споживання – не збігаються. Порівняно із липнем, температура вночі та вранці зараз нижча, а отже – менше і споживання у цей час доби. Однак, загалом пікові періоди споживання зараз є типовими для літа: споживання вдень зростає та лишається на високому рівні у робочі дні. Це демонструє вже відомий вам кіт Графік, зображення якого – це контури реального графіка енергоспоживання у понеділок, 19 серпня.

Вже більше тижня добові піки споживання електроенергії фіксуються у вечірні години. Це час, коли люди приходять до своїх нагрітих за день домівок та одночасно вмикають велику кількість електроприладів – кондиціонери, чайники, бойлери, електроплити… Тому вечірній пік споживання (ліве вухо Графіка) – відчутно вищий, ніж ранковий (праве вухо), коли кондиціонери після прохолодної ночі непотрібні.

Максимально раціонально використовуйте потужні електроприлади. За можливості, не вмикайте їх одночасно у вечірні години. Це дозволить збалансувати енергосистему без додаткових заходів обмеження.

🔹 Facebook
🔹 YouTube
🔹 Instagram  
🔹 Linkedin

Джерело