Фейк: Україна може стати центром поширення мавп’ячої віспи в Європі — The Independent
Газета не публікувала такої інформації на першій шпальті, пропагандисти відредагували обкладинку видання.
Мавп’яча віспа може поширитися всією Європою через Україну — таку новину поширюють російські джерела. У статті The Independent, на яку посилаються пропагандисти, буцімто йдеться про те, що через перевантаженість пораненими військовими українська медична система може не впоратися з викликом потенційної пандемії і стати центром розповсюдження вірусу.
Однак ця новина — вигадана, а газета The Independent не публікувала такої інформації на першій шпальті. У мережі доступне фото обкладинки видання за 16 серпня, з центральним заголовком «Британські танки заганяють російські сили назад в Росію». В оригіналі на місці фото медиків та заголовку про мавп’ячу віспу в Україні — зображення трьох дівчат та новина про іспит рівня А, який британські учні складають по закінченню школи. У тексті йдеться про те, що попри те, що загальний бал школярів покращився, розрив у результатах між приватними та державними школами зріс.
Про новий спалах мавпячої віспи Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус оголосив 14 серпня цього року. Вірус стрімко поширюється країнами Африки — Бурунді, Кенії, Руанді та Уганді — а також нещодавно був виявлений в Швеції. Симптоми хвороби — головний біль, гарячка та пухирцеві висипання по всьому тілу. В Україні поодинокі випадки вірусу були зафіксовані ще два роки тому, однак епідемічного підйому не було. Ризик епідемії мавп’ячої віспи в Україні оцінюється як дуже низький, крім того, Європейський Союз передав державі вакцини, призначені для груп ризику (чоловіки, які практикують секс з чоловіками та медичні працівники) — пояснив Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін. Тож наразі заяви пропагандистів про те, що Україна стане центром поширення вірусу в Європі, абсолютно безпідставні.
Ще одне спростування на тему медицини читайте в матеріалі Фейк: Україна продала за кордон понад мільйон літрів донорської крові.