Глава УГКЦ у 133-й тиждень війни: Росіяни крадуть в українських учнів не тільки можливість вчитися, а й їхнє дитинство
Ми сьогодні особливо вболіваємо за тих учнів, які не зможуть піти до школи цього року. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у 133-й тиждень великої святотатської війни, яку російський агресор приніс на мирну українську землю.
Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, Предстоятель зазначив, що цей тиждень, мабуть, увійде в історію як період максимальної ескалації ненависті й безглуздя. «Воістину ненависть засліплює не окрему людину, а цілі народи, армії світу, політиків, керівників держав», — сказав він.
У ніч на 26 серпня, розповів Глава Церкви, російська армія завдала найбільшої масованої повітряної атаки на Україну від початку повномасштабного вторгнення. «Проте росіянам не вдасться залякати, упокорити український народ. Ми вдячні Господу Богу, Збройним силам України, нашим військовослужбовцям протиповітряної оборони за те, що ми вижили і під час цієї безпрецедентної атаки, — сказав духовний лідер і додав: — І ми вкотре хочемо сказати: Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!».
Водночас цей тиждень ввійде в історію України, Європи та світу як період стосунків, діалогу, який справді лікує рани. «Україну, — розповів Предстоятель, — відвідала особлива делегація Вселенської Патріархії на чолі з митрополитом Вінніпезьким Української Православної Церкви владикою Іларіоном… Ми втішалися візитом цих гостей до нашого Патріаршого собору. Відчутно, що Вселенська Патріархія намагається гоїти рани, які сьогодні переживає українське православ’я. Крім того, цього тижня в митрополичих палатах Святої Софії Київської відбулася важлива інтелектуальна подія — ми презентували переклад українською мовою видання „Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні“. Це переклад матеріалів Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, яка відбулася в Апостольській столиці, у Ватикані, 12–14 вересня 2019 року».
Ці матеріали, за його словами, виявляють, як, зокрема у 2019 році, київське християнство набрало своєї суб’єктності і входило в інтенсивні міжнародні відносини світового християнства, як у своїй православній частині, так і в обличчі Української Греко-Католицької Церкви.
1 вересня в Україні традиційно — це День знань. 2 вересня мільйони молодих українців, учнів і студентів навчальних закладів, розпочали новий навчальний рік.
Блаженніший Святослав із цієї нагоди привітав як студентів, учнів, так і вчителів, викладачів, освітян та їхніх батьків із початком нового навчального року.
Глава Церкви із прикрістю відзначив, що в Україні майже 250 тисяч українців випали з навчального процесу: «Це наш великий біль. Росіяни крадуть в учнів не тільки можливість вчитися, а й їхнє дитинство».
«Бажаю всім нашим освітянам мирного і безпечного навчання, — бажаю вийти, врешті, з онлайну і зустрітися з учнями в класі. Нехай Господь Бог, наш Спаситель, Учитель, поблагословить усіх вас і дарує вам успішний, мирний, плідний, навчальний 2024–2025 навчальний рік!» — побажав духовний лідер.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ