П’ять зрадників отримали вироки, ще сім – під слідством

  • Автор допису:

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами ДБР суд виніс вирок щодо п’яти перебіжчиків. Також Бюро направило до суду обвинувачення щодо трьох колаборантів, ще чотирьом особам повідомлено про підозру, – йдеться в інформації ДБР.

12 років ув’язнення заочно отримали троє колишніх суддів з Криму, які після анексії півострова працюють на окупаційну владу. Їх визнано винними у державній зраді (ч. 1. ст. 111 КК України).

Судді Ленінського, Сімферопольського районних та Євпаторійського міського судів вже з березня 2014 року почали працювали на росіян, згодом указом путіна їх призначили «суддями» у незаконно створених окупантами «судах».

За матеріалами ДБР суд визнав винним у колабораціонізмі колишнього правоохоронця з Херсонської області, який у 2022 році після вторгнення рф був призначений на посаду тво командира роти так званого МВС Херсонської області.

Суд призначив фігуранту покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років з конфіскацією належного йому майна (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

14 років позбавлення волі отримав винний у колабораційній діяльності колишній лісничий Сватівського лісомисливського господарства з Луганської області (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Він після захоплення на початку 2022 року російськими військами Сватівського району отримав від окупантів посаду директора «сватівського лісового господарства», яке було створене загарбниками на базі українського держпідприємства.

До суду направлено обвинувачення стосовно військовослужбовця з Вовчанська Харківської області, який на початку повномасштабного вторгнення росіян втік з розташування своєї частини та вийшов на зв’язок з окупантами.

Росіянам зрадник розказав про місцевих мешканців, які були учасниками АТО та про своїх колег прикордонників, в яких залишилася табельна зброя. Зрадник також чергував на ворожих блок-постах. Він обвинувачується у дезертирстві та державній зраді (ч. 4 ст. 408 та ч. 2 ст. 111 КК України).

Колишньому судді Луганського окружного адміністративного суду, який наразі обіймає посаду судді фейкового «верховного суду лнр», загрожує 15 років ув’язнення за державну зраду та дії, направлені на повалення Конституційного ладу (ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України). Справу направлено до суду.

Він у 2015 році обійняв посаду «голови краснодонського міськрайонного суду ЛНР», а у 2023 році на підставі указу президента РФ його вже призначили суддею так званого «верховного суду ЛНР». Наразі, псевдо суддя забезпечує функціонування «судової гілки влади» на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

Працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування щодо інспектора Старобільського слідчого ізолятора, який у липні 2022 року працевлаштувався до захопленого росіянами СІЗО. Тепер колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Про підозру у державній зраді та колабораційній діяльності повідомлено колишнім співробітникам Мелітопольського районного правоохоронного органу, які працюють на ворога в окупованому Приазовському (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Вже у квітні 2022 року вони влаштувались на «службу» до окупантів. Обидва виявилися активними прихильниками «руського мира», виконували усі вказівки «нової влади», патрулювали захоплену територію, спонукали земляків до співпраці зі загарбниками.

Також про підозру повідомлено колишньому податківцю та колишньому правоохоронцю з Луганської області.

Податківець у травні 2022 року отримав від окупантів посаду начальника «управління міграційної служби ЛНР». Він всіляко підтримує діяльність так званого «МВС ЛНР» та проводить брифінги.

Правоохоронець зрадив присязі з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Перебуваючи на території тимчасово окупованого Старобільського району фігурант працевлаштувався до «МВС ЛНР». Він також отримав паспорт громадянина РФ.

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснюють Запорізька, Черкаська та Луганська обласні прокуратури, Київська міська прокуратура, Харківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони, Процесуальне керівництво здійснювала прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

П'ять зрадників отримали вироки, ще сім – під слідством

П'ять зрадників отримали вироки, ще сім – під слідством

П'ять зрадників отримали вироки, ще сім – під слідством