Фейк: У Польщі немає куди поселити постраждалих від повені через українських біженців
Публікація на цю тему була відредагована. Насправді у ній йшлося про те, що школа у Клодзьку приймає евакуйованих та потребує гуманітарної підтримки.
Евакуйованим внаслідок повені в Польщі нікуди поселитися, адже всі місця зайняті українцями — таку новину поширила низка проросійських джерел. Як доказ вони наводять публікацію нібито постраждалої польки на ім’я Дагмара Малиновська, яка разом з донькою хотіла евакуюватися в готель, однак їм буцімто відмовили, адже всі місця зайняті українцями. Через це жінка з дитиною ночувала у таборі на місці школи, через умови в якому дитина нібито підхопила запалення легень. У висновку Дагмара закликає владу перевірити, чому біженцям надаються кращі умови, ніж громадянам Польщі.
Однак ця публікація повністю сфабрикована. Нам вдалося знайти оригінальний пост Дагмари Маліновської з такою ілюстрацією. Жінка дійсно мешкає у Клодзьку, а також займається волонтерством і допомагає іншим постраждалим від повені — вона збирає гуманітарну допомогу та займається перетримкою домашніх улюбленців. Однак Маліновска нічого не писала про українців, які нібито зайняли всі місця в готелях, — насправді Дагмара публікувала інформацію про те, що початкова школа No. 3 приймає евакуйованих, а також потребує гуманітарної допомоги: води, теплої їжі та ковдр.
Справжня публікація у Facebook Дагмари Маліновської (застосована функція автоматичного перекладу з польської)
Повені, що прокотилися Європою, спричинені штормом «Борис» і торкнулися Польщі, Чехії, Австрії та Румунії. Унаслідок негоди загинула щонайменше 21 людина, мешканців багатьох населених пунктів вздовж чесько-польського кордону та поблизу Дунаю евакуювали, а численні будинки та інфраструктуру було зруйновано. Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб повідомив, що катастрофа може призвести до забруднення питної води в регіоні та посилив профілактичні заходи.
Спростування схожого фейка про українських біженців читайте у матеріалі Маніпуляція: «Більше 50% працівниць борделів у Німеччині – це українки – Die Welt».