Маніпуляція: Україна вербує психічно нестабільних іноземців — The Washington Post

Пропагандисти викривили зміст статті The Washington Post. Насправді йшлося про те, що кризові події, у тому числі війна в Україні, часто приваблюють недобросовісних або ментально нестабільних людей, які шукають особистої вигоди.

 «Підтримка України — це для психів» та «ЗСУ вербує нестабільних та небезпечних людей» — такі висновки російські пропагандисти зробили зі статті The Washington Post «OPINION: Ukraine has been a magnet for unstable characters like Ryan Routh» («Точка зору: Україна стала магнітом для нестабільних осіб на кшталт Раяна Раута»). Йдеться про 58-річного американця, який скоїв замах на життя кандидата на пост президента США Дональда Трампа, — виявилося, що Раян Раут певний час був палким прихильником України, намагався долучитися до Інтернаціонального легіону та навіть запустити власне виробництво дронів. Однак уже через кілька місяців чоловік розчарувався у волонтерстві, повернуся до США та написав книгу «Війна, в якій неможливо перемогти», де звинуватив Україну в розкраданні міжнародної допомоги, а також ескалації війни. 

Скриншот — lenta.ru

Однак такі публікації маніпулятивно інтерпретують справжній зміст статті The Washington Post. Автор колонки — Малкольм Нанс, колишній американський військовий, який у березні 2022 року долучився до Інтернаціонального легіону для боротьби з російською збройною агресією. Нанс пише про те, що у перші місяці війни до України приїхало чимало іноземних «волонтерів», які не надавали жодної реальної допомоги, а подекуди й шкодили Збройним силам України. Автор пояснює це тим, що на відміну від інших зон активних бойових дій — на кшталт Іраку та Афганістану — в Україні продовжується звичайне життя, працюють кафе та заклади. А тому недобросовісні іноземці цілком комфортно почуваються у країні, імітуючи волонтерську діяльність. Інколи це люди з підозрілим чи навіть кримінальним минулим — Малкольм Нанс зізнається, що в Інтернаціональному легіоні, попри ретельні перевірки, виявили американця, який перебував у розшуку за звинуваченням у подвійному вбивстві, та австралійського фінансового шахрая. Однак в обох випадках цих осіб негайно звільнили та відправили додому. Тобто, про жодну умисну вербовку «небезпечних та психічно неврівноважених людей» не йдеться — навпаки, Збройні сили України намагаються не допускати таких інцидентів

Є і ті, хто приїжджає в Україну з реальною метою допомогти, однак не має жодної експертизи. Серед таких — Раян Раут, якого зараз звинувачують в замаху на Дональда Трампа. Чоловік намагався самостійно рекрутувати іноземців у Інтернаціональний легіон, на що не мав права, а також хотів відкрити власне виробництво дронів. Однак з таких поодиноких випадків Нанс не робить висновку, що «підтримка України — це для психів» — його додумали пропагандисти. Сам Малкольм Нанс продовжує послідовно підтримувати Україну, засуджувати російську агресію та керує благодійним фондом, що посилює діяльність Інтернаціонального легіону в складі Збройних сил України. Військовий переконаний в перемозі України за умови надання союзниками усієї необхідної зброї, а також вважає, що після війни українські бійці тренуватимуть західних колег. 

Схожу маніпуляцію ми нещодавно спростовували у матеріалі Фейк: Американці більше не бажають підтримувати Київ — Конгрес.

Джерело