Держава інвестує кошти в підтримку українських виробників. Вісім місяців тому за ініціативи Президента Володимира Зеленського започаткували комплексну політику «Зроблено в Україні». Це набір інструментів, які розширюють можливості бізнесу.
➡️ Доступ до пільгового кредитування. Від початку дії програми «5-7-9» видано близько 335 млрд кредитних коштів.
➡️ Стимули для підприємців і місцевої влади купувати вітчизняні товари та послуги. За придбану українську сільгосптехніку аграріям загалом нараховано понад 250 млн грн. Держава також компенсує 15% від придбаної української техніки та енергообладнання: автобуси, автоцистерни, фургони, сонячні панелі, системи накопичення електроенергії, вітрові, когенераційні установки та багато іншого.
➡️ Гранти за програмою єРобота. 4,8 млрд грн вже виділено в межах «Власної справи». За рахунок цього буде створено понад 38 тис. робочих місць. Понад 5 млрд грн держава інвестувала в напрямок грантів для переробних підприємств. Більш ніж 1 млрд грн грантових коштів отримали сільгоспвиробники на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та на облаштування тепличних господарств.
➡️ Стимулювання попиту серед споживачів у різних сегментах економіки. Це, зокрема, програми єОселя та єВідновлення для розвитку будівельної сфери. Це «Національний кешбек» для збільшення попиту на українські товари тощо.
➡️ Підтримка несировинного експорту. Експортно-кредитне агентство пропонує страхування інвестиційних кредитів та прямих інвестицій від воєнних і політичних ризиків. Кожна страхова гривня згенерує до 13 грн експортної виручки.
➡️ Розвиток індустріальних парків. Таких майданчиків станом на сьогодні вже 95. Ми компенсуємо до 50% вартості робіт з облаштування території, будівництва інженерно-транспортної інфраструктури, приєднання до електромереж.
Джерело